Нд, 21 травня 2023

Боєприпаси до HIMARS, снаряди, Javelin: США виділили новий пакет допомоги Україні на $375 млн

Міністерство оборони США оголосило про виділення Україні додаткової безпекової допомоги для покриття критичних потреб.

Міністерство оборони США оголосило про виділення Україні додаткової безпекової допомоги для покриття критичних потреб.

Як пише "Європейська правда", про це йдеться у повідомленні Пентагону.

Як зазначається, оголошення нового пакету відбувається після зустрічі президента Джо Байдена з президентом Володимиром Зеленським у Японії.

Допомога вартістю до 375 мільйонів доларів виділяється шляхом застосування особливого президентського повноваження, яке дозволяє вилучати обладнання зі складів Міністерства оборони для України без додаткових процесів узгодження.

Новий пакет включає:

Додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS);

155-мм та 105-мм артилерійські снаряди;

Ракети з оптичним відстеженням та проводовим наведенням (TOW);

протитанкові комплекси Javelin та AT-4;

Боєприпаси ракетних систем з лазерним наведенням;

Боєприпаси для руйнування;

Броньовані мостові системи;

Броньовані санітарні машини;

Вантажівки та причепи для перевезення важкого обладнання;

Техніка логістичного забезпечення;

Тепловізійні системи;

запасні частини та інше польове обладнання.

"Сполучені Штати продовжуватимуть співпрацювати зі своїми союзниками і партнерами, щоб надати Україні можливості для задоволення її безпосередніх потреб на полі бою і довгострокових потреб у безпековій допомозі" - йдеться у повідомленні Пентагону.

З початку повномасштабного вторгнення Росії Сполучені Штати, за даними Пентагону, вже надали Україні понад 36,9 мільярда доларів військової допомоги. Це викликало побоювання, що кошти на підтримку Києва можуть незабаром вичерпатись.

В останні дні, однак, з’ясувалось, що це число завищене щонайменше на три мільярди через помилку в обліку вартості військової техніки в Міністерстві оборони США.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

ЄС вимагатиме від України податкову реформу в обмін на "макрофін" з 90 млрд євро Сьогодні, 05 травня

Президент Фінляндії: Європі доведеться відновити діалог із РФ через позицію США Сьогодні, 05 травня

Канада внесе додаткові 200 мільйонів доларів до схеми закупівлі зброї США для України Вчора, 04 травня

У Британії опозиція критикує прем'єра після повідомлень про щорічні внески до ЄС Вчора, 04 травня

ЗМІ: у ЄС вважають можливим напад РФ у найближчі два роки, поки Трамп на посаді Вчора, 04 травня

Британія має намір долучитися до допомоги від ЄС на 90 млрд євро для України Вчора, 04 травня

Швеція затримала підсанкційне судно, що може входити до "тіньового флоту" 03 травня

ЗМІ: Рубіо відвідає Рим та Ватикан на тлі конфліктів з Папою та Італією  03 травня

Зеленський прибув до Вірменії на саміт Європейської політичної спільноти 03 травня

Зеленський після розмови з Фіцо каже, що Словаччина підтримує членство України в ЄС 02 травня