Пт, 19 травня 2023

CNN: США візьмуть участь у "коаліції винищувачів" – навчатимуть українських льотчиків

Президент США Джо Байден на саміті "Групи семи" в Японії підтвердив участь Вашингтона в ініціативі союзників із підготовки українських льотчиків на винищувачах четвертого покоління, зокрема й F-16.

Президент США Джо Байден на саміті "Групи семи" в Японії підтвердив участь Вашингтона в ініціативі союзників із підготовки українських льотчиків на винищувачах четвертого покоління, зокрема й F-16.

Про це, як пише "Європейська правда", телеканалу CNN повідомив високопосадовець Білого дому на умовах анонімності.

За словами співрозмовника CNN, навчання українських льотчиків, найімовірніше, відбуватиметься лише в Європі, але американський персонал братиме в ньому участь разом із європейськими союзниками й партнерами.

"Оскільки навчання відбуватимуться протягом наступних місяців, наша коаліція країн, які беруть участь у цих зусиллях, вирішить, коли насправді надати літаки, скільки ми їх надамо і хто їх надасть", - додав посадовець США.

Він підкреслив, що станом на зараз "Сполучені Штати та наші союзники і партнери зосередилися на наданні Україні переважної більшості систем, озброєнь та навчання, необхідних для проведення наступальних операцій цієї весни та влітку".

"Дискусії про вдосконалення українських Повітряних сил відображають нашу довгострокову відданість самообороні України", - зазначило джерело CNN.

Раніше телеканал CNN повідомив, що адміністрація президента Джо Байдена протягом останніх тижнів дала зрозуміти європейським союзникам, що США дозволять їм передати винищувачі F-16 в Україну.

Крім того, портал Yahoo News отримав у розпорядження документ ВПС США, в якому йдеться, що навчальна програма для українських пілотів на F-16 може становити чотири місяці.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Новий прем’єр Британії вже поговорив з Трампом Вчора, 20 липня

Зеленський вперше поговорив з новим прем’єром Британії та анонсував зустріч Вчора, 20 липня

Новий прем’єр Британії проведе розмову з Зеленським і запевнить у підтримці Вчора, 20 липня

У Польщі обговорять загрозу провокації РФ з використанням перехоплених українських дронів Вчора, 20 липня

У Єврокомісії привітали Ченцова з призначенням віцепремʼєром Вчора, 20 липня

Литовський міністр: Путіну потрібна нова перемога й він дивиться на Балтію та Польщу Вчора, 20 липня

Пансіонат «Мрія»: сучасний будинок для людей похилого віку з професійним доглядом Вчора, 20 липня

Коли медичне таксі в Києві є безпечнішою альтернативою звичайному транспорту Вчора, 20 липня

Рекомендации по уходу за стиральной машиной Вчора, 20 липня

Угорщина без президента, ДТП з українцями у Чехії, Трамп погрожує Канаді: все за вихідні 19 липня