Адміністрація президента Джо Байдена протягом останніх тижнів дала зрозуміти європейським союзникам, що США дозволять їм передати винищувачі F-16 в Україну.
Адміністрація президента Джо Байдена протягом останніх тижнів дала зрозуміти європейським союзникам, що США дозволять їм передати винищувачі F-16 в Україну.
Про це CNN розповіли джерела, повідомляє "Європейська правда".
Як зазначає телеканал, союзники та Конгрес дедалі сильніше тиснуть на Білий дім з вимогою передати Україні F-16.
Водночас, за даними джерел, адміністрації нічого не відомо про будь-які офіційні запити від союзників щодо передачі F-16, а співробітникам Державного департаменту, які зазвичай відповідають за оформлення документів для схвалення таких передач третім сторонам, не було сказано приступати до роботи.
Кілька європейських країн, зокрема, Нідерланди заявили про готовність передати F-16 Україні. Але через чутливі технології, які мають літаки, США мають надати дозвіл на передачу їх третім сторонам.
У Вашингтоні висловили готовність надавати союзникам такі дозволи.
Очікується, що це питання стане предметом переговорів на наступному саміті НАТО у Вільнюсі.
Раніше портал Yahoo News отримав у розпорядження документ ВПС США, в якому йдеться, що навчальна програма для українських пілотів на F-16 може становити чотири місяці.
Архів журналу Віче
|
№7 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Будріс: завтра відкриємо 6-й кластер для України, а всі інші відкладемо до осені
Німеччина викликає російського посла через кібератаки
Сибіга відреагував на інцидент у Польщі з образами українців в автобусі
У Парижі розповіли, хто входить до складу "коаліції рішучих" і приїде на саміт
Роковини Волині, смерть сенатора Ліндсі Грема, 50 тисяч дронів для ЗСУ: все за вихідні
Посол України у Польщі вшанував жертв Волинської трагедії біля меморіалу у Варшаві
Глава МЗС Нідерландів про ракети до Patriot для України: ми передали все, що могли
ЗМІ: ЄС може дозволити Україні купувати зброю Британії через допомогу на 90 млрд євро
Результати саміту НАТО, Україна відмовила Греції, російські шпигуни в Італії: новини дня
Головний кандидат у прем’єри Британії: наша підтримка України не зменшиться