Ср, 25 січня 2023

Кулеба заявив, що друзі України "взяли в роботу" постачання літаків F-16

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прокоментував повідомлення ЗМІ про те, що Україна отримає танки Leopard 2 від Німеччини й M1 Abrams – від США.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прокоментував повідомлення ЗМІ про те, що Україна отримає танки Leopard 2 від Німеччини й M1 Abrams - від США.

Про це, як повідомляє "Європейська правда", він написав у Facebook.

"Тепер F16?" - "Так. " - "Беру в роботу, друже". Це я щойно отримав запитання від одного європейського колеги. І відповів йому. Він знає, що робити", - зазначив очільник української дипломатії.

Він не уточнив, про яку країну йдеться. Але минулого тижня стало відомо, що в уряді Нідерландів потенційно готові обговорити надання Україні винищувачів F-16, якщо Київ озвучить таке прохання.

Перед тим видання Spiegel повідомило про рішення Німеччини схвалити надання Україні танків Leopard 2.

.Очікується, що про надання Україні танків канцлер Олаф Шольц оголосить у середу під час виступу в Бундесвері, запланованому на 14:00 за Києвом. Тоді ж він може оголосити, що Німеччина дозволяє реекспорт Leopard 2 з інших європейських країн.

Рішенню Берліна, очевидно, передували інтенсивні кількаденні консультації із союзниками, особливо США. Канцлер Німеччини Олаф Шольц підкреслював, що хоче постачати Україні бойові танки лише у співпраці з іншими країнами.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Реформа фіндопомоги ЄС включає 8 з 10 пунктів євроінтеграційного "плану Качки-Кос" Вчора, 13 червня

Очільник МЗС Ірану заявив, що угода з США "ближча ніж будь-коли" Вчора, 13 червня

Україна виконала останню вимогу для відкриття кластера переговорів про вступ до ЄС Вчора, 13 червня

Зеленський підписав закон, що виключає російську з-під захисту конвенції Ради Європи Вчора, 13 червня

ЄС оприлюднив порядок денний конференції з Україною, на якій відкриють кластер Вчора, 13 червня

Зеленський: відкриття кластера є значною підтримкою для нашої держави та людей Вчора, 13 червня

Мадяр розповів своїм виборцям, чому погодив початок вступних переговорів України з ЄС Вчора, 13 червня

ЗМІ: Україна на "Рамштайні" проситиме додаткові $20 млрд, щоб РФ "палала ще сильніше" 12 червня

Кошта анонсував виступ Зеленського на Єврораді 18-19 червня 11 червня

Лідери ЄС 19 червня обговорять посилення Східного флангу у відповідь на вторгнення дронів 11 червня