Посол України у Сполучених Штатах Оксана Маркарова повідомила, що домовленість України та США про незастосування американської зброї для ударів по території Росії стосується тільки реактивних артилерійських систем HIMARS, а не всіх типів поставленого озброєння.

Посол України у Сполучених Штатах Оксана Маркарова повідомила, що домовленість України та США про незастосування американської зброї для ударів по території Росії стосується тільки реактивних артилерійських систем HIMARS, а не всіх типів поставленого озброєння.
Про це вона розповіла в інтерв’ю "Європейській правді".
Маркарова коментувала заяву міністра оборони Олексія Резнікова про зобов’язання України не використовувати західне озброєння для ударів по території Росії. На уточнююче запитання, чи поширюється обмеження тільки на системи HIMARS , чи загалом на всю американську зброю, Маркарова сказала, що "це стосується самe HIMARS".
У серпні міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна зобов'язалася не використовувати західну зброю на території Росії, а от щодо тимчасово окупованого Криму таких обмежень немає.
"У нас є домовленості зі Сполученими Штатами, що ми не будемо використовувати зброю, надану нам Сполученими Штатами і партнерами, по території Російської Федерації. Але якщо ми сьогодні говоримо про деокупацію тимчасово окупованих територій України, де знаходиться ворог, то, відповідно, у нас таких обмежень нема", - заявляв міністр.
Маркарова також підтвердила, що Сполучені Штати не встановлювали жодних обмежень щодо ударів України з використанням американської зброї по території Криму.
Дивіться інтерв’ю повністю: Які правила для зброї? Що з ядерною загрозою? Який зв'язок ракет і гімну США?
Архів журналу Віче
|
№3 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
У НАТО відмовили Трампу, перевірка їде на "Дружбу", ЄС відкрив усі кластери Україні: новини дня
Україна та Британія підписали декларацію про посилення військової співпраці
Зеленський обіцяє лідерам ЄС відновити "Дружбу" через півтора місяця – документ
У Єврокомісії сподіваються, що питання з 90 млрд для України вирішиться до 19 березня
Кос оголосила "неофіційно відкритими" для України усі шість кластерів: "не можемо втрачати час"
Глава Євроради: ЄС має бути готовим замінити США у мирних перемовинах з Росією
Литва виділила 10 млн євро у межах програми Ukraine Facility
Фіцо – голові Євроради щодо "Дружби": ЄС не може ставити інтереси України вище словацьких
Швеція внесла ще 56 мільйонів євро на підтримку енергетики України
Трамп шантажує НАТО, ЄС карає вбивць Бучі, екокатастрофа у Молдові: новини дня