Чт, 22 вересня 2022

Представниця Єврокомісії пояснила, якими будуть переговори про вступ України до ЄС

У Єврокомісії пояснили, що так звані переговори про вступ до ЄС де-факто є не перемовинами, а процесом адаптації країни-кандидата до європейських правил, у якому кожен крок на наступний етап потребує згоди усіх країн-членів.

У Єврокомісії пояснили, що так звані переговори про вступ до ЄС де-факто є не перемовинами, а процесом адаптації країни-кандидата до європейських правил, у якому кожен крок на наступний етап потребує згоди усіх країн-членів.

Про це в інтерв’ю "Європейській правді" розповіла заступниця генерального директора Генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення ЄК Катаріна Матернова.

Процес перемовин про членство вона описує як "марафон з великою кількістю блокпостів", застерігаючи від очікувань, що усе може відбуватися швидко.

"Їх називають переговорами, але це насправді не переговори. Це - процес запровадження в Україні європейських норм, правил, директив і регуляцій, їхнє перенесення в систему українського законодавства…Кожен подальший крок у цьому процесі, у процесі розширення ЄС, вимагає одностайної згоди усіх держав-членів. І таких кроків у цьому процесі є багато. Тому це, на превеликий жаль, не є спринтом. Це марафон з великою кількістю блокпостів на цій дорозі. І буде багато перепон на шляху, які вам доведеться розчищати", - пояснила Матернова.

Вона також зауважила, що виконання тих семи рекомендацій, які Київ отримав разом зі статусом кандидата, не означає автоматичний початок перемовин - Україні потрібно буде попрацювати над побудовою консенсусу всередині ЄС для запуску переговорів.

Повну версію інтерв’ю дивіться на Youtube-каналі "ЄвроПравди".

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

ЗМІ: глава Пентагону знову пропустить зустріч "Рамштайну" Сьогодні, 15 квітня

Україна та Норвегія підписали декларацію про оборонне партнерство Сьогодні, 15 квітня

Зеленський прибув до Норвегії Вчора, 14 квітня

ЗМІ: союзники не готові допомагати Трампу з Ормузькою протокою Вчора, 14 квітня

Мадяр і фон дер Ляєн обговорили розмороження грошей ЄС в обмін на реформи в Угорщині Вчора, 14 квітня

Сибіга обговорив з Каллас розблокування кредиту для України на 90 млрд євро Вчора, 14 квітня

Зеленський прибув до Берліна для зустрічі з Мерцом Вчора, 14 квітня

Зеленський проти неповного членства у ЄС: нікому ж не потрібна українська армія "лайт" Вчора, 14 квітня

Доставка здорового харчування як альтернатива дієтам Вчора, 14 квітня

Бельгія та Іспанія у 2026 році нададуть по 1 млрд євро оборонної допомоги Україні - Федоров Вчора, 14 квітня