Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у вівторок підтвердив підписання угоди про постачання Україні озброєння, заявивши, що вона є однією з найбільших за останні 30 років.
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у вівторок підтвердив підписання угоди про постачання Україні озброєння, заявивши, що вона є однією з найбільших за останні 30 років.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на TVN24.
"Ми підписуємо один із найбільших, якщо не найбільший, контракт на експорт озброєнь за останні три десятиліття - продаж зброї українцям", - сказав Моравецький під час пресконференції на польському оборонному заводі Huta Stalowa Wola.
"Це перевірена часом зброя, зброя, яка є досить ретельно випробуваною, яка не лише пройде хрещення вогнем, а й, як ми зараз знаємо, буде дуже важливою зброєю на полі бою, найімовірніше, на сході України", - додав він.
Глава польського уряду назвав Huta Stalowa Wola "однією з перлин у короні оборонної промисловості" країни, але зазначив, що в підприємства ще є потенціал для розвитку.
"Але ми раді нині мати змогу продавати нашу зброю за кордон", - підкреслив Моравецький.
Він не розкрив деталей угоди, але, як стверджувало видання Dziennik з посиланням на джерела, йдеться про угоду на суму майже три мільярди злотих (майже 630 мільйонів доларів) на постачання близько 60 польських самохідних артилерійських гаубиць AHS Krab на додачу до тих 18, які вже передала Польща.
Раніше повідомлялося, що Польща хотіла би включення до наступного, сьомого санкційного пакету ЄС проти Росії обмежень щодо російського газу та відключення від SWIFT усіх російських банків.
Архів журналу Віче
|
№4 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Кремль: Путін провів розмову з Трампом, заявив про готовність до "перемир’я" 9 травня
Фон дер Ляєн підтвердила, що Україна отримає від ЄС 6 млрд євро на дрони у 2 кварталі 2026
У Зеленського прокоментували пропозицію Мадяра зустрітись на Закарпатті
Повний гід із дератизації – методи, засоби та заходи безпеки
Король Чарльз у Конгресі США: необхідна непохитна рішучість у підтримці України
Обмін Заходу з РФ, заява Мадяра про Україну, ЄП зняв недоторканість з українофобів: новини дня
Чехія приєднається до угоди про Спецтрибунал щодо агресії РФ
Єврокомісія звернулася до МЗС Ізраїля через інцидент з викраденим Росією українським зерном
Президент Естонії: Європа зробила помилку щодо війни в Україні у 2022 році
Генштаб підрахував бойові втрати росіян