Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн допустила, що заарештовані російські активи можуть бути спрямовані на фінансування відбудови України після війни.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн допустила, що заарештовані російські активи можуть бути спрямовані на фінансування відбудови України після війни.
Як повідомляє "Європейська правда", про це вона сказала у своїй промові на Світовому економічному форумі у Давосі.
Урсула фон дер Ляєн нагадала про план відбудови, який запропонувала президенту України Володимиру Зеленському, та зазначила, що ця платформа потребуватиме залучення донорів з усього світу - "з будь-якої країни, яка турбується про майбутнє України, від міжнародних фінансових установ і приватного сектору".
"Нам потрібна участь усіх. Це вже назвали "планом Маршалла" для України. І ми маємо залучити усі можливості - у тому числі, якщо можливо, російські активи", - зазначила президентка Єврокомісії.
Вона нагадала також, що цей план відбудови має поєднувати інвестиції з амбітними реформами - модернізацією управління, забезпечення верховенства права і незалежності судової системи, боротьбою з корупцією, розбудовою прозорої, стійкої і конкурентної економіки, що у свою чергу важливо для України на шляху до ЄС.
Урсула фон дер Ляєн у промові заявила також, що Україна має перемогти у цій війні, а для Путіна його агресія має обернутися стратегічною поразкою.
Читайте також: Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну
Архів журналу Віче
|
№12 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Зеленський про відмову від НАТО у "мирному плані": Україна свій вибір зробила
Зеленський: США після закінчення війни будуть йти на зняття санкцій з РФ
Зеленський розкрив узгоджений із США "мирний план" з 20 пунктів
Прогноз-2026 від Мелоні, кораблі класу "Трамп", Польща затримала шпигуна: новини дня
Зеленський заслухав доповіді української делегації про зустрічі у США
Що таке причеп-самоскид і де він реально потрібен
Переговори у США, зброя проти Starlink, посланець Трампа у Гренландії: новини дня
Литва про викрадення Росією цивільних на Сумщині: це воєнний злочин
NBC розповіло про непублічне суперництво Віткоффа та Рубіо щодо України
Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії на пів року