Сб, 26 березня 2022

Україна, Польща та Литва створили спільну робочу групу щодо воєнних злочинів РФ

Україна, Польща та Литва заснували спільну робочу групу, що буде займатися розслідуванням воєнних злочинів, скоєних російськими військами в Україні.

Україна, Польща та Литва заснували спільну робочу групу, що буде займатися розслідуванням воєнних злочинів, скоєних російськими військами в Україні.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора України.

Угоду про створення групи підписали генпрокурор України Ірина Венедіктова, її литовська колега Ніда Грунскєне та генпрокурор і міністр юстиції Польщі Збігнев Зьобро. Також документ скріпили підписами представники країн в Євроюсті.

Група буде займатися збором, обміном та зберіганням доказів воєнних злочинів Росії, зібраних державами-сторонами, а також - виявленням активів воєнних злочинців з метою їх замороження та конфіскації.

"Наша спільна слідча група відкрита до інших країн-учасників. Нині крім України, ще 9 країн здійснюють власні розслідування щодо війни, розв’язаної РФ: Литва, Польща, Словаччина, Естонія, Німеччина, Швеція, Латвія, Норвегія та Франція. Також очікуємо приєднання Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду", - розповіла Ірина Венедіктова.

Польща та Литва вже працюють зі свідками і постраждалими - українцями, що залишили свої домівки через війну і виїхали до цих країн. Також в обох країнах почали роботу спеціальні захищені сайти для збору доказів - аналоги єдиного ресурсу Офісу Генпрокурора warcrimes.gov.ua.

Читайте також: Трибунал не тільки для Путіна: як реально покарати еліту РФ за агресію проти України.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата