Ср, 16 лютого 2022

Україна отримає 1,2 мільярда євро від ЄС – рішення Європарламенту

Європейський парламент проголосував за пропозицію виділити Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги

getty images

Європейський парламент проголосував за пропозицію виділити Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги.

Про це йдеться у результаті голосування, проєкт рішення.

Пільговий кредит в рамках допомоги розділять на два транші, 600 млн євро кожен. Першу частину Україна отримає, щойно рішення затвердить Рада Європи, а ЄС та Україна схвалять Меморандум про взаєморозуміння. У документі визначать структурні реформи, виконання яких необхідно для отримання другої частини допомоги.

Відповідно, Україні доведеться попрацювати, аби отримати другий транш, Україні доведеться попрацювати. Крім того, що умовою для його отримання є виконання Меморандуму, Україні також повинна виконати всі узгоджені з МВФ структурні маяки.

Схвалена макрофінансова підтримка спрямована на те, аби частково перекрити потребу України у зовнішньому фінансуванні та підтримати проведення структурних реформ. А також - спонукати до євроінтеграції та імплементації заходів, визначених Меморандумом про Асоціацію з ЄС.

ЄС зауважує, що у ході першого перегляду МВФ програми stand-by у листопаді 2021 року, Фонд констатував наступне: обмеження доступу до фінансових ринків цьогоріч збільшить потребу України у фінансуванні дефіциту платіжного балансу на щонайменше 2,5 млрд доларів.

Крім того, геополітичне загострення, яке розпочалося ще у листопаді, призводить до відпливу капіталу, ослаблення гривні та спустошення міжнародних резервів.

Для того, аби надати Україні фінансову допомогу, Єврокомісія здійснить випуск бондів з терміном погашення до 15 років.

Крім основної кредитної лінії у 1,2 млрд євро, ЄС планує виділити Україні 120 млн євро грантових коштів на проєкти, спрямовані на підтримку стійкості країни.

Нагадуємо:

Європейська комісія підтримала рішення про виділення Україні 1,2 млрд євро фінансової допомоги на тлі російської загрози. Це вже така шоста програма співпраці України з ЄС, в рамках яких було отримано 5,6 млрд євро.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала нову програму макрофінансової допомоги Україні обсягом 1,2 млрд євро. Крім того, у ЄС готують нову макрофінансову програму співпраці з Україною з більшим обсягом фінансування. Його метою буде підтримка процесу модернізації в Україні.

www.epravda.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Сенатори США від обох партії засудили різдвяні атаки Росії на Україну Сьогодні, 26 грудня

В Ірландії кажуть, що інцидент з дронами під час візиту Зеленського – не провал спецслужб Вчора, 25 грудня

Зеленський про відмову від НАТО у "мирному плані": Україна свій вибір зробила 24 грудня

Зеленський: США після закінчення війни будуть йти на зняття санкцій з РФ 24 грудня

Зеленський розкрив узгоджений із США "мирний план" з 20 пунктів 24 грудня

Прогноз-2026 від Мелоні, кораблі класу "Трамп", Польща затримала шпигуна: новини дня 24 грудня

Зеленський заслухав доповіді української делегації про зустрічі у США 23 грудня

Що таке причеп-самоскид і де він реально потрібен 23 грудня

Переговори у США, зброя проти Starlink, посланець Трампа у Гренландії: новини дня 23 грудня

Литва про викрадення Росією цивільних на Сумщині: це воєнний злочин 22 грудня