Пт, 04 лютого 2022

Макрон обговорив Донбас з Зеленським і Путіним: деталі телефонних розмов

Президент Франції Еммануель Макрон у четвер провів телефонні розмови з президентом РФ Владімором Путіним, а потім з українських президентом Володимиром Зеленським у спробі знайти шляхи зниження напруженості навколо України.

Президент Франції Еммануель Макрон у четвер провів телефонні розмови з президентом РФ Владімором Путіним, а потім з українських президентом Володимиром Зеленським у спробі знайти шляхи зниження напруженості навколо України.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Макрон у четвер спершу поспілкувався з Путіним. У пресслужбі Кремля заявили, що лідери "продовжили предметний діалог щодо ситуації навколо України та питань, пов'язаних з російською ініціативою щодо вироблення довгострокових правових гарантій безпеки Російської Федерації".

Путін поскаржився Макрону на "провокаційні заяви та дії київського керівництва, що суперечать мінським домовленостям", зазначається у заяві Кремля.

У телефонній розмові з Володимиром Зеленським, яка відбулась опісля, лідери обговорили протидію безпековим викликам та активізацію мирного процесу в межах Нормандського формату, розповів президент України.

"Узгодили подальші спільні кроки для підтримки стійкості України й посилення фінансової та економічної взаємодії", - написав Володимир Зеленський у Twitter.

У Єлисейському палаці зазначили, що обговорення з президентами України та Росії було зосереджено довкола двох пріоритетів.

"Перший стосується недавніх позитивних зрушень у Нормандському форматі для пошуку довготривалого вирішення конфлікту на Донбасі. По-друге, йшлося про початок розмови щодо умов стратегічного балансу в Європі, що має дозволити знизити ризики на місцях та гарантувати безпеку на континенті", - йдеться у комюніке Єлисейського палацу, яке цитує агентство Reuters.

Підписуйтеся на Telegram-канал "Європа тут" з найцікавішим від ЄвроПравди

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Сенатори США від обох партії засудили різдвяні атаки Росії на Україну Сьогодні, 26 грудня

В Ірландії кажуть, що інцидент з дронами під час візиту Зеленського – не провал спецслужб Вчора, 25 грудня

Зеленський про відмову від НАТО у "мирному плані": Україна свій вибір зробила 24 грудня

Зеленський: США після закінчення війни будуть йти на зняття санкцій з РФ 24 грудня

Зеленський розкрив узгоджений із США "мирний план" з 20 пунктів 24 грудня

Прогноз-2026 від Мелоні, кораблі класу "Трамп", Польща затримала шпигуна: новини дня 24 грудня

Зеленський заслухав доповіді української делегації про зустрічі у США 23 грудня

Що таке причеп-самоскид і де він реально потрібен 23 грудня

Переговори у США, зброя проти Starlink, посланець Трампа у Гренландії: новини дня 23 грудня

Литва про викрадення Росією цивільних на Сумщині: це воєнний злочин 22 грудня