Чт, 30 грудня 2021

Імпорт ігристих вин до України за рік зріс на 44%

У 2021 році імпорт ігристих вин до України у грошовому вимірі становить 54,7 млн доларів - це на 44% більше порівняно з аналогічним показником минулого року і в 2,6 рази більше проти показника 5 років тому.

unsplash

У 2021 році імпорт ігристих вин до України у грошовому вимірі становить 54,7 млн доларів - це на 44% більше порівняно з аналогічним показником минулого року і в 2,6 рази більше проти показника 5 років тому.

Про це повідомляє асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) з посиланням на дані Державної митної служби та Державного комітету статистики.

В асоціації додають, що причин такої тенденції декілька:

Зменшення українського виробництва ігристих вин: за останніх 5 років виробництво українських вин скоротилося на 39%, за 2021 рік - десь на 2%;

Часткова зміна смакових уподобань українців.

При цьому, основними постачальниками ігристих вин в Україну є європейські країни. У 2021 року це були Італія (54% імпорту в грошовому вимірі), Франція (18%), Іспанія (10%), Німеччина (5%) та Грузія (4%).

"І в залежності від географічної прив’язки можна зрозуміти, який вид ігристого імпортується в Україну. За законодавством ЄС, називати продукти географічними зазначеннями мають право лише виробники, які зареєстрували його. Тому з Італії в Україну везуть Просекко та Асті Спуманте, з Франції - Шампанське, а з Іспанії - Каву", - кажуть в УКАБ.

Зазначається, що експорт ігристих вин з України також присутній, але його обсяги в 7 разів менші в порівнянні з імпортом.

У 2021 році експорт ігристих вин у грошовому вимірі становив близько 7,9 млн доларів.

"Водночас потрібно врахувати, що лише близько 40-45% експорту - це ігристі українського походження, решта - реекспорт європейських вин", - пояснили в асоціації.

www.epravda.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Сенатори США від обох партії засудили різдвяні атаки Росії на Україну Сьогодні, 26 грудня

В Ірландії кажуть, що інцидент з дронами під час візиту Зеленського – не провал спецслужб Вчора, 25 грудня

Зеленський про відмову від НАТО у "мирному плані": Україна свій вибір зробила 24 грудня

Зеленський: США після закінчення війни будуть йти на зняття санкцій з РФ 24 грудня

Зеленський розкрив узгоджений із США "мирний план" з 20 пунктів 24 грудня

Прогноз-2026 від Мелоні, кораблі класу "Трамп", Польща затримала шпигуна: новини дня 24 грудня

Зеленський заслухав доповіді української делегації про зустрічі у США 23 грудня

Що таке причеп-самоскид і де він реально потрібен 23 грудня

Переговори у США, зброя проти Starlink, посланець Трампа у Гренландії: новини дня 23 грудня

Литва про викрадення Росією цивільних на Сумщині: це воєнний злочин 22 грудня