На позачерговому пленарному засіданні за відповідну постанову проголосували 24 народних депутати при необхідному мінімумі в 226 голосів.
Верховна Рада не підтримала звернення до Конгресу США про надання Україні двостороннього статусу основного союзника США поза НАТО (MNNA).
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Інтерфакс-Україна.
На позачерговому пленарному засіданні за відповідну постанову проголосували 24 народних депутати при необхідному мінімумі в 226 голосів.
У пояснювальній записці до проєкту постанови йшлося, що звернення до Конгресу США обґрунтовано триваючою військовою агресією Російської Федерації щодо України, поставками з Російської Федерації озброєння, військової техніки та амуніції для незаконних збройних формувань.
Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Рада не повинна голосувати за це звернення, оскільки таке рішення може зламати стратегічну логіку держави.
Посол України у США Оксана Маркарова також застерегла депутатів від голосування за постанову.
"MNNA - статус для країн, які не планують/не можуть в силу політичних чи географічних причин вступити в НАТО. Це точно не про нас", - наголосила посол.
Аналогічні застереження висловила і віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Архів журналу Віче
|
№12 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
"Львівський формат": Качка розкрив деталі руху України в ЄС без згоди Орбана
У Москві дали зрозуміти, що відкидають план України і США з 20 пунктів
Сенатори США від обох партії засудили різдвяні атаки Росії на Україну
В Ірландії кажуть, що інцидент з дронами під час візиту Зеленського – не провал спецслужб
Зеленський про відмову від НАТО у "мирному плані": Україна свій вибір зробила
Зеленський: США після закінчення війни будуть йти на зняття санкцій з РФ
Зеленський розкрив узгоджений із США "мирний план" з 20 пунктів
Прогноз-2026 від Мелоні, кораблі класу "Трамп", Польща затримала шпигуна: новини дня
Зеленський заслухав доповіді української делегації про зустрічі у США