Пн, 14 червня 2021

Кулеба: Україна готова говорити про компенсації через "Північний потік-2"

Київ готовий вести переговори про компенсації через втрату надходжень від транзиту газу після запуску газопроводу "Північний потік-2"

Київ готовий вести переговори про компенсації через втрату надходжень від транзиту газу після запуску газопроводу "Північний потік-2".

Про це в інтерв'ю німецькому виданню Die Welt заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає DW.

"Якщо нам запропонують переговори про компенсації, то ми це розглянемо", - зазначив Кулеба.

"Але ми не обов'язково погодимося на те, що нам запропонують", - додав міністр, цитує інформагенція dpa.

Як сказав Кулеба, у нього складається враження, що останнім часом рішучість США домогтися компенсацій Україні у разі завершення будівництва газопроводу "суттєво зросла".

За його словами, для України газогін становить передусім безпекову загрозу.

"А тому ми кажемо, що газопровід має бути використаний як важіль, аби спонукати Росію до конструктивної ролі у мирному процесі на Сході України", - зазначив міністр.

Держсекретар США Ентоні Блінкен 8 червня повідомив, що Вашингтон і Берлін обговорюють варіанти пом'якшення наслідків введення в дію газопроводу. За його словами, один із варіантів, який Вашингтон обговорює з європейськими партнерами, - гарантувати, що Україна продовжуватиме отримувати збори за транзит газу протягом "багатьох років у майбутньому".

Як відомо, адміністрація президента США Джо Байдена вирішила відмовитися від санкцій проти компанії-оператора "Північного потоку-2" - Nord Stream 2 AG і її керуючого директора Матіаса Варніга. Однією з причин рішення є небажання Вашингтона погіршувати відносини з Німеччиною.

Європейська правда

www.epravda.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №1/2016 №1
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Помста Трампа за "Нобеля", 39 загиблих в Іспанії, Болгарія без президента: новини дня Сьогодні, 20 січня

"Українцям потрібне тепло": Сибіга закликав небайдужих у всьому світі наслідувати приклад Польщі Вчора, 19 січня

Що таке 3D розвал-сходження і чому воно точніше за класичне регулювання Вчора, 19 січня

Додаткові витрати на виправлення помилок: чи потрібен супровід сайту спеціалістами SEO вже після запуску? Вчора, 19 січня

По-справжньому зламостійкі вхідні двері Вчора, 19 січня

ЗМІ: ЄС готує мита на 93 мільярди євро на товари зі США через погрози Трампа Вчора, 19 січня

Орбан похизувався запрошенням від Трампа увійти до його Ради миру 18 січня

ЗМІ: Трамп хоче по $1 млрд від постійних членів його Ради миру, де останнє слово буде за ним 18 січня

Українська делегація прибула до США 17 січня

Українська та американська делегації у суботу проведуть консультації 17 січня