Нд, 09 травня 2021

Сім супутників та створення українського космодрому — космічна програма на п’ять років

Голова державного космічного агентства України Володимир Тафтай розповів про плани космічної програми на п’ять років.

Голова державного космічного агентства України Володимир Тафтай розповів про плани космічної програми на п’ять років.

Про це він повідомив в інтерв’ю одному з телеканалів.

Володимир Тафтай повідомив про ключові цілі програми на п’ять років:

Вступ до Європейського космічного агентства.

Створення українського космодрому.

Створення супутникового угрупування семи українських супутників.

Вихід на орбіту супутника Січ-2-30, який буде готовий у жовтні та запущений у грудні 2022 року. Запуск відбудеться з пускового майданчику SpaceX.

На даний момент супутник вже складений і проходить перелік випробувань і перевірок. Це один із спільних проектів з Європейським космічним агентством, він буде включений до європейської програми по обміну супутниковими даними.

Супутники будуть орієнтовані на дистанційне зондування, тобто це фотографування поверхні Землі з космосу.

Цілі супутників:

Оборона.

Економічна безпека.

Раннє виявлення катастроф (пожеж, повеней).

Прогнозування врожаїв.

В інтерв’ю також вказується, що супутники орієнтовані на реалізацію завдань центральних органів виконавчої влади.

"Можна попередити несанкціоноване використання лісових масивів, вирубку лісів, використання водних ресурсів, пожежі, адже завдяки супутникам інформацію можна отримати швидше, коли проблема тільки розпочинається", - зазначає голова державного космічного агентства.

www.epravda.com.ua

Останні новини

Рютте: Зеленський візьме участь у засіданні у форматі "Рамштайн" Сьогодні, 18 червня

Німеччина виділить Україні ще $400 млн на ППО та ракети для Patriot у межах PURL Сьогодні, 18 червня

Гегсет відзначив "прогрес" ініціативи PURL і досягнення українців на полі бою Сьогодні, 18 червня

Швеція виділяє $108 млн на закупівлю у США зброї для України Сьогодні, 18 червня

Зеленський після ударів по Москві: європейцям, американцям і "русскім" треба тиснути на Путіна Сьогодні, 18 червня

Подорож в Піднебесну: що потрібно знати українцям у 2026 році Сьогодні, 18 червня

Трамп після саміту G7 розповів про "дуже хороші розмови" з Путіним і Зеленським Сьогодні, 18 червня

Ідея Трампа щодо Росії, текст угоди США-Іран, Мадяр зняв санкції з ЄвроПравди: новини дня Сьогодні, 18 червня

Мелоні запропонує кандидатуру перемовника від ЄС щодо російсько-української війни Вчора, 17 червня

Трамп пообіцяв розглянути запит України щодо ліцензій на ППО Вчора, 17 червня