Вт, 18 лютого 2020

На Донбасі загострення. Зеленський скликає РНБО, а Європа висловлює занепокоєння

Сьогоднішній день розпочався з невтішних новин.

Сьогоднішній ранок почався з того, що в районі Новотошківського розпочався наступ російських військ з використанням крупнокаліберної артилерії, 120-ти міліметрових мінометів.

За інформацією штабу, терористи атакували позиції підрозділів Об'єднаних сил поблизу населених пунктів Новотошківське, Орехово, Кримське, Хутір Вольний.

Володимир Зеленський зробив заяву, що на сьогоднішньому засіданні Ради національної безпеки будуть ухваленні рішення про подальші кроки України в зв'язку з ранковою атакою бойовиків на позиції Об'єднаних сил на Донбасі.

Президент нагадав, що сьогоднішні дії бойовиків були влаштовані в п'яту річницю трагедії під Дебальцеве.

"Це не просто цинічна провокація, метою якої є натиснути на Дебальцевську рану, яка ніколи не заживе повністю. Це - спроба зірвати мирний процес на Донбасі, який почав просуватися хоч і невеликими, але нестримними кроками", - підкреслив Зеленський.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус висловив стурбованість у зв'язку з атакою бойовиків на позиції Збройних сил України поблизу лінії розмежування на Донбасі.

"Глибоко стурбований новою військовою ескалацією і наступальними спробами підтримуваних Росією сил в районі Золотого сьогодні вранці. Мінська реалізація неможлива без припинення вогню", - йдеться в повідомленні.

На даний момент відомо, що російські найманці відкрили артилерійський та мінометний вогонь по позиціям українських військових у районі Новотошківське-Кримське-Оріхове.

На думку самих бійців, це спроби противника «скувати» їхні тактичні резерви на цій ділянці. Зазначається, що перед тим, як нанести удар, супротивник застосував попередньо придушення вогневої системи оборони, яке ЗСУ називає артпідготовкою.

from-ua.com

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Квартирный переезд в Киеве Сьогодні, 30 грудня

Пральна машина не нагріває воду: як це впливає на якість прання і ваше здоров'я Сьогодні, 30 грудня

Туск: до завершення мирних переговорів ще далеко Вчора, 29 грудня

Зеленський: зустрічі зі США та Європою у січні мають призвести до переговорів України з РФ Вчора, 29 грудня

Зеленський: Україна хоче від США гарантії безпеки на 30-50 років, Трамп буде думати Вчора, 29 грудня

Зеленський: команди США та України зустрінуться на тижні для узгодження питань Вчора, 29 грудня

Зеленський та Трамп зустрілися у Флориді для переговорів про мир Вчора, 29 грудня

Трамп каже, що зателефонує Путіну після розмови з Зеленським Вчора, 29 грудня

Зеленський і Трамп будуть домовлятися про послідовність втілення пунктів мирної угоди Вчора, 29 грудня

План розмови з Трампом, система проти дронів, у Польщі загинули 5 українців: все за вихідні 28 грудня