№10, травень 2008

Хартію ратифікували, а дотримувати —зась!Хартію ратифікували, а дотримувати —зась!

Сьогодні кожна гілка влади в Україні дедалі активніше прагне лідерства, намагається одержати для себе якомога більше прав і повноважень. Та чи на користь це громадянам? «Перетягуванню ковдри», насамперед у центрі, кожною державною (читай: політичною) владною силою сприяє й нестабільне законодавство.

Саме такі думки домінували в керівників секретаріатів виконавчих апаратів обласних, Київської та Севастопольської міських рад, секретаріату Верховної Ради АР Крим під час їхнього недавнього стажування у столиці. Ініціатором і організатором цього заходу стало Управління у зв’язках з місцевими органами влади й органами місцевого самоврядування апарату Верховної Ради України.

Особливо гострою стала дискусія під час «круглого столу» за участю співробітників Інституту законодавства Верховної Ради стосовно останніх змін до законів «Про місцеве самоврядування в Україні» (щодо взаємовідносин між місцевими держадміністраціями та районними й обласними радами) та «Про місцеві державні адміністрації» (щодо питань організації, повноважень та порядку діяльності місцевих державних адміністрацій). Їх, як відомо, вніс Президент України, а парламент, розглянувши у першому читанні, прийняв за основу. Аналізуючи стан законодавства, і науковці, і керуючі справами виконавчих апаратів обласних і міських рад наголошували, що Україна – одна з перших держав на пострадянському просторі, в Основному Законі якої створено окремий розділ, присвячений місцевому самоврядуванню. Проте воно не може залишатися на тому рівні, на якому існує нині. Бо сьогодні право має виконавча влада, а обов'язки – самоврядні громади та їхні керманичі. І це зовсім не відповідає постулатам Європейської хартії про місцеве самоврядування.

Логічного продовження розпочата розмова набула під час виїзного семінару в Чернігівській обласній раді. Розповідаючи про реалії Придесення, голова облради Наталя Романова навела приклади ефективних рішень представницької влади регіону. Розгорнутий аналіз роботи обласної ради п'ятого скликання дав змогу ознайомитися з тим, як на практиці депутати розв'язують складні питання, а також з досвідом упровадження стандартів публічної етики на місцевому й регіональному рівнях. Під час сімнадцяти пленарних засідань тут прийнято понад 400 рішень та регіональних програм, спрямованих на поліпшення життя й добробуту громадян Придесення.

Учасників семінару докладно цікавив досвід ефективної роботи народних обранців, практика проведення засідань президії, постійних комісій та пленарних засідань обласної ради Чернігівщини, її діяльність у міжсесійний період. Наталя Романова та працівники виконавчого апарату, а це і фахові досвідчені посадовці, і молоді спеціалісти віком до 30 років, були щирими й відвертими у своїх відповідях, за що заслужили теплі слова вдячності від керівників штабів обласних і міських рад.

Завершилося стажування робочими зустрічами з членами парламентських комітетів з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, а також із питань державного будівництва та місцевого самоврядування. Керуючі справами виконавчих апаратів обласних, Київської та Севастопольської міських рад, секретаріату Верховної Ради АР Крим висловили сподівання, що їхні пропозиції буде враховано і місцеве самоврядування вийде із затяжної кризи. Адже держава може бути сильною тільки тоді, коли сильні регіони.

Автор: Віктор КОРНІЮК

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Ексдепутата Деркача у США звинуватили у фінансових злочинах, йому загрожує до 30 років за ґратами Сьогодні, 08 грудня

США не заважають Україні розвивати можливості для ударів на великі відстані – глава Пентагону Вчора, 07 грудня

Німеччина виділяє Україні грант на 200 млн євро для підтримки внутрішньо переміщених осіб Вчора, 07 грудня

ЄС закликав країни Західних Балкан приєднуватися до зовнішньої політики і санкцій блоку Вчора, 07 грудня

Норвегія передає майже 15 млн євро для місії ЄС із тренування українських військових Вчора, 07 грудня

Безалкогольні напої в широкому асортименті в «Продукто» 06 грудня

Латвія анулювала ліцензію телеканалу "Дождь" через ризики для нацбезпеки 06 грудня

Макрон: я завжди підтримую прямий контакт із Путіним, ізоляція для нього найгірше 05 грудня

Угорщина заявила про виключення з граничної ціни на російську нафту, в рішенні ЄС цього немає 04 грудня

РФ і Білорусь змінили угоду про військову співпрацю, Лукашенко заявив про "єдину армію" 04 грудня