№10, травень 2008

Хартію ратифікували, а дотримувати —зась!Хартію ратифікували, а дотримувати —зась!

Сьогодні кожна гілка влади в Україні дедалі активніше прагне лідерства, намагається одержати для себе якомога більше прав і повноважень. Та чи на користь це громадянам? «Перетягуванню ковдри», насамперед у центрі, кожною державною (читай: політичною) владною силою сприяє й нестабільне законодавство.

Саме такі думки домінували в керівників секретаріатів виконавчих апаратів обласних, Київської та Севастопольської міських рад, секретаріату Верховної Ради АР Крим під час їхнього недавнього стажування у столиці. Ініціатором і організатором цього заходу стало Управління у зв’язках з місцевими органами влади й органами місцевого самоврядування апарату Верховної Ради України.

Особливо гострою стала дискусія під час «круглого столу» за участю співробітників Інституту законодавства Верховної Ради стосовно останніх змін до законів «Про місцеве самоврядування в Україні» (щодо взаємовідносин між місцевими держадміністраціями та районними й обласними радами) та «Про місцеві державні адміністрації» (щодо питань організації, повноважень та порядку діяльності місцевих державних адміністрацій). Їх, як відомо, вніс Президент України, а парламент, розглянувши у першому читанні, прийняв за основу. Аналізуючи стан законодавства, і науковці, і керуючі справами виконавчих апаратів обласних і міських рад наголошували, що Україна – одна з перших держав на пострадянському просторі, в Основному Законі якої створено окремий розділ, присвячений місцевому самоврядуванню. Проте воно не може залишатися на тому рівні, на якому існує нині. Бо сьогодні право має виконавча влада, а обов'язки – самоврядні громади та їхні керманичі. І це зовсім не відповідає постулатам Європейської хартії про місцеве самоврядування.

Логічного продовження розпочата розмова набула під час виїзного семінару в Чернігівській обласній раді. Розповідаючи про реалії Придесення, голова облради Наталя Романова навела приклади ефективних рішень представницької влади регіону. Розгорнутий аналіз роботи обласної ради п'ятого скликання дав змогу ознайомитися з тим, як на практиці депутати розв'язують складні питання, а також з досвідом упровадження стандартів публічної етики на місцевому й регіональному рівнях. Під час сімнадцяти пленарних засідань тут прийнято понад 400 рішень та регіональних програм, спрямованих на поліпшення життя й добробуту громадян Придесення.

Учасників семінару докладно цікавив досвід ефективної роботи народних обранців, практика проведення засідань президії, постійних комісій та пленарних засідань обласної ради Чернігівщини, її діяльність у міжсесійний період. Наталя Романова та працівники виконавчого апарату, а це і фахові досвідчені посадовці, і молоді спеціалісти віком до 30 років, були щирими й відвертими у своїх відповідях, за що заслужили теплі слова вдячності від керівників штабів обласних і міських рад.

Завершилося стажування робочими зустрічами з членами парламентських комітетів з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, а також із питань державного будівництва та місцевого самоврядування. Керуючі справами виконавчих апаратів обласних, Київської та Севастопольської міських рад, секретаріату Верховної Ради АР Крим висловили сподівання, що їхні пропозиції буде враховано і місцеве самоврядування вийде із затяжної кризи. Адже держава може бути сильною тільки тоді, коли сильні регіони.

Автор: Віктор КОРНІЮК

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Парламент Греції не зміг оголосити вотум недовіри уряду Сьогодні, 29 березня

Молдова не підтверджує дані про проліт ракет своєю територією під час удару РФ по Україні Сьогодні, 29 березня

Прем’єр Бельгії: Деякі євродепутати поширювали роспропаганду за гроші Сьогодні, 29 березня

1 млн снарядів навесні, новий пакет зброї з Німеччини, переговори з урядом Польщі: новини дня Сьогодні, 29 березня

Прем’єр: Україна домовилася з ЄС про пріоритетний скринінг законодавства у сфері агрополітики Сьогодні, 29 березня

Рада Україна-НАТО зібралась у Брюсселі через останні удари РФ по інфраструктурі Сьогодні, 29 березня

Зеленський розповів про розмову зі спікером Палати представників США Джонсоном Сьогодні, 29 березня

Польські ЗМІ розповіли, як Туск переконав Макрона змінити умови імпорту не на користь України Вчора, 28 березня

Шмигаль прибув на міжурядові переговори до Варшави Вчора, 28 березня

Болгарію чекають дострокові вибори: ще одна партія відмовилась формувати уряд Вчора, 28 березня