№10, травень 2005

Нам кажуть: "Це неможливо зробити", а ми діємо. Навіть за всієї бідності сільського бюджету

Лише за останні роки ми зробили капітальний ремонт сільради, де плющало й капало, від стін відставала штукатурка, а взимку люди працювали у верхньому одязі. Торік упритул займалися ремонтом дільничної лікарні, приміщення поліклінічного відділення якої було в аварійному стані, а терапевтичне відділення потребувало нагального ремонту. Отож, виконавши величезний обсяг робіт, ми привели лікарню, можна сказати, до ладу. А цього року своїми силами плануємо там зробити каналізацію й виконати ще ряд робіт з доведення приміщень до існуючих стандартів.

В аварійному стані у нас також приміщення ФАПу в селі Федорівка. Спасибі голові СБК "Дружба" В. Масалабову, котрий виділив приміщення колишньої контори 3-го відділу, куди ми після капітального ремонту й перевели ФАП. Нині займаємося його оснащенням усім необхідним. А колишнє приміщення ФАПу переобладнали на житло для спеціалістів-медиків, бо, самі знаєте, у глибинку без надання квартир дуже важко заманити фахівців.

На це витратили 20 тисяч гривень. Гроші виділив і Київський міський голова Олександр Омельченко для допомоги в ліквідації наслідків новобогданівської техногенної катастрофи.

За рахунок коштів, виділених державою в рамках ліквідації наслідків цієї катастрофи, капітально відремонтовано середню школу та ФАП у селі Спаському. До речі, там створено фізіотерапевтичний кабінет, устаткуванню якого може позаздрити будь-яка районна лікарня. Водночас ці об'єкти було газифіковано.

Ще раніше багато сил ми вклали й у ремонт нашого сільського будинку культури.

До речі, минулого року відзначили п'ятиріччя танцювального колективу "Мрія". Завдяки натхненній праці його керівника – чудового спеціаліста Г. Ольховського цьому колективу присвоєно звання "зразковий". І це дало нам змогу ввести у штат будинку культури ще одну одиницю, що, безперечно, сприятиме зростанню майстерності його творчих колективів.

Велику роботу провели з газифікації села, ремонту дитячого садка "Тополя". У кожному селі сільради працюють бібліотеки, клуби. І хоча було важко, ми не пішли на скорочення штатів цих закладів, бо вважаємо: розвиток культури в нашій країні має бути на чільному місці.

А тепер про те, що не дає нам спокійно спати.

На жаль, як і у всіх, у нас є ціла низка проблем, які ми не можемо вирішити самотужки, без допомоги "згори".

Найперше – це завершення газифікації села.

Спорудження нової ГРП, яка зніме проблеми з передачею газу на вже газифіковані вулиці Трудову і Молодіжну, є життєвою потребою для села.

Інша проблема – водопостачання. Воду ми маємо, і ніколи не було випадків, щоб наші свердловини відключали за несплату за електроенергію. Але тривожить те, що в шести свердловинах водопідйомні колони вже відслужили свій строк і перебувають в аварійному стані.

Тож, як бачите, кожен день приносить нам певні радості від успіхів у роботі й водночас додає нових проблем, що важким тягарем лягають на наші плечі.

Але ми вже до цього звикли...

Автор: Наталія ОВСЯННІКОВА

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Сьогодні, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії Вчора, 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол Вчора, 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами Вчора, 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку Вчора, 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України Вчора, 23 квітня

Тонкощі використання клейових сумішей для армування плит пінополістиролу Вчора, 23 квітня

Союзники назвали дату нової зустрічі щодо зброї для ЗСУ у форматі "Рамштайн" 22 квітня

Кулеба розказав міністрам ЄС, що ще є можливість запобігти гіршим сценаріям 22 квітня

Норвегія приєднається до ініціативи з забезпечення України засобами ППО 22 квітня