№8, квітень 2008

Хрещення Київської Русі — єднальне свято Вітчизни

1020 років тому тодішній князь Володимир зробив засадничий вибір, який визначив подальший розвиток не лише давньоруської держави, а й усієї східнослов’янської цивілізації.

Урочистості з нагоди 1020-річчя хрещення Київської Русі відбуватимуться за благословення Блаженнійшого Володимира (Сабодана), митрополита Київського та всієї України Української православної церкви Московського патріархату. У 26 містах нашої держави пройдуть гала-концерти за участю таких відомих сучасних гуртів, як «Брати Карамазови», «ДДТ», «Пісняри», та інших музикантів. За оригінальним режисерським задумом, між їхніми виступами до загалу звертатимуться священики, теологи, історики. Пролунають також твори у виконанні церковних хорових колективів. Доброчинні місії відвідають дитячі будинки, сиротинці, в’язниці та інші соціальні заклади.

Про підготовку до урочистостей ішлося на прес-конференції Оргкомітету зі святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі за сприяння міжнародної громадської організації «День хрещення Русі», створеної 2006 року з благословення митрополита Володимира. Було запропоновано об’єднати зусилля представників православної церкви, громадських діячів і меценатів. Як і під час святкування в 1988 році 1000-ліття хрещення Русі, відзначення 1020-ї річниці відбудеться в Україні та в столицях і найбільших містах Росії та Білорусі.

На прес-конференції, зокрема, зазначалося, що урочистості розпочнуться в Києві хресною ходою з часткою мощей святого рівноапостольного князя Володимира. Один із учасників заходу — владика Олександр, єпископ Переяслав-Хмельницької єпархії, уточнив, що дату святкування, можливо, буде перенесено з 14 серпня на 24 липня — день рівноапостольного князя Володимира.

Багатомісячна акція об’єднає зусилля церкви, творчої інтелігенції та громадськості. Крім того, святкування хрещення Київської Русі — хороший привід зацікавити дітей та молодь минулим своєї країни. Зокрема, організатори планують провести низку конкурсів на найкращий дитячий малюнок, а серед студентів — реферат і твір на тему православ’я.

 

Чи знаєте ви, що...

За однією з версій, після свого хрещення в Херсонесі князь Володимир Великий привіз до Києва мощі відомого місіонера українських земель, учня апостола Петра —  єпископа Риму в 88—97 рр. Климента І (Римського). Як опозиціонера до офіційної (язичницької) римської релігії, його було заслано на каменоломні Херсонеса Таврійського, де він зазнав мученицької смерті за проповідування християнського віровчення. Тепер на гербі міста Інкермана (Крим) є зображення Климента І, що нагадує про зв’язок цього святого з Херсонесом.

Мощі святого Климента було привезено до Києва не цілком, бо 866 року частину їх перевезли до Риму слов’янські першовчителі Кирило та Мефодій. Мало хто знає, що череп святого зберігається поряд з іншими мироточивими черепами святих, у скляних і срібних посудинах у дальніх печерах Києво-Печерської лаври. У лаврі призначено ченця, що збирає в спеціальний посуд краплі мира з черепів померлих святих, яким помазують людей після служби Божої або читання акафіста.

Коли в рік святкування 1000-ліття хрещення Русі лаврські печери було знову передано церкві, голови святих почали мироточити ще більше. Результати дослідження мира (олії) вченими-медиками приголомшують. Виявилося, що миро є високоочищеною олією, яка може перебувати на відкритому повітрі, не окислюючись. У її складі було знайдено водорозчинні білки — альбуміни та глобуліни, які взагалі не можуть міститися в кістках черепа, до того ж через дві тисячі років. Науковці так і не змогли пояснити такого дива...

Автор: Світлана ФІлоненко

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Уряд Франції йде у відставку Сьогодні, 05 грудня

Прем'єр Вірменії заявив про точку неповернення у відносинах з ОДКБ Вчора, 04 грудня

Блінкен обіцяє, що $50 млрд від ЄС та США надійдуть у найближчі тижні Вчора, 04 грудня

Спікер Джонсон не ставитиме на голосування запит Байдена про $24 млрд для Києва Вчора, 04 грудня

Генсек НАТО: 2% ВВП на оборону вже недостатньо, незалежно від "фактора Трампа" Вчора, 04 грудня

В одній із країн Бенілюксу висловилися проти вступу України в НАТО Вчора, 04 грудня

Данія надасть 6 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури України Вчора, 04 грудня

Сибіга розкрив деталі запиту України на ППО: стоятимуть на 19 об’єктах для захисту "ядерки" Вчора, 04 грудня

Україна і США уклали меморандум про допомогу енергосистемі на $825 млн Вчора, 04 грудня

Україна офіційно відмовляється від гарантій, що є замінниками членства в НАТО – заява МЗС 03 грудня