№8, квітень 2008

Хрещення Київської Русі — єднальне свято Вітчизни

1020 років тому тодішній князь Володимир зробив засадничий вибір, який визначив подальший розвиток не лише давньоруської держави, а й усієї східнослов’янської цивілізації.

Урочистості з нагоди 1020-річчя хрещення Київської Русі відбуватимуться за благословення Блаженнійшого Володимира (Сабодана), митрополита Київського та всієї України Української православної церкви Московського патріархату. У 26 містах нашої держави пройдуть гала-концерти за участю таких відомих сучасних гуртів, як «Брати Карамазови», «ДДТ», «Пісняри», та інших музикантів. За оригінальним режисерським задумом, між їхніми виступами до загалу звертатимуться священики, теологи, історики. Пролунають також твори у виконанні церковних хорових колективів. Доброчинні місії відвідають дитячі будинки, сиротинці, в’язниці та інші соціальні заклади.

Про підготовку до урочистостей ішлося на прес-конференції Оргкомітету зі святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі за сприяння міжнародної громадської організації «День хрещення Русі», створеної 2006 року з благословення митрополита Володимира. Було запропоновано об’єднати зусилля представників православної церкви, громадських діячів і меценатів. Як і під час святкування в 1988 році 1000-ліття хрещення Русі, відзначення 1020-ї річниці відбудеться в Україні та в столицях і найбільших містах Росії та Білорусі.

На прес-конференції, зокрема, зазначалося, що урочистості розпочнуться в Києві хресною ходою з часткою мощей святого рівноапостольного князя Володимира. Один із учасників заходу — владика Олександр, єпископ Переяслав-Хмельницької єпархії, уточнив, що дату святкування, можливо, буде перенесено з 14 серпня на 24 липня — день рівноапостольного князя Володимира.

Багатомісячна акція об’єднає зусилля церкви, творчої інтелігенції та громадськості. Крім того, святкування хрещення Київської Русі — хороший привід зацікавити дітей та молодь минулим своєї країни. Зокрема, організатори планують провести низку конкурсів на найкращий дитячий малюнок, а серед студентів — реферат і твір на тему православ’я.

 

Чи знаєте ви, що...

За однією з версій, після свого хрещення в Херсонесі князь Володимир Великий привіз до Києва мощі відомого місіонера українських земель, учня апостола Петра —  єпископа Риму в 88—97 рр. Климента І (Римського). Як опозиціонера до офіційної (язичницької) римської релігії, його було заслано на каменоломні Херсонеса Таврійського, де він зазнав мученицької смерті за проповідування християнського віровчення. Тепер на гербі міста Інкермана (Крим) є зображення Климента І, що нагадує про зв’язок цього святого з Херсонесом.

Мощі святого Климента було привезено до Києва не цілком, бо 866 року частину їх перевезли до Риму слов’янські першовчителі Кирило та Мефодій. Мало хто знає, що череп святого зберігається поряд з іншими мироточивими черепами святих, у скляних і срібних посудинах у дальніх печерах Києво-Печерської лаври. У лаврі призначено ченця, що збирає в спеціальний посуд краплі мира з черепів померлих святих, яким помазують людей після служби Божої або читання акафіста.

Коли в рік святкування 1000-ліття хрещення Русі лаврські печери було знову передано церкві, голови святих почали мироточити ще більше. Результати дослідження мира (олії) вченими-медиками приголомшують. Виявилося, що миро є високоочищеною олією, яка може перебувати на відкритому повітрі, не окислюючись. У її складі було знайдено водорозчинні білки — альбуміни та глобуліни, які взагалі не можуть міститися в кістках черепа, до того ж через дві тисячі років. Науковці так і не змогли пояснити такого дива...

Автор: Світлана ФІлоненко

Останні новини

Канада оголосила черговий пакет санкцій проти Росії Сьогодні, 14 червня

Україна та США підписали 10-річну безпекову угоду Сьогодні, 14 червня

Зеленський: Угода зі США містить положення щодо поставок Patriot та F-16 Сьогодні, 14 червня

Безпекову угоду України з США винесуть в Конгрес, вона буде юридично зобов’язуючою – Жовква Сьогодні, 14 червня

WP: У США визнають, що Трамп зможе скасувати безпекову угоду з Україною Сьогодні, 14 червня

На полях саміту G7 Україна підпише безпекову угоду також з Японією Сьогодні, 14 червня

Пісторіус: Німеччина передає Україні чверть своїх систем Patriot, більше - не може Сьогодні, 14 червня

Україна та Японія підписали безпекову угоду Вчора, 13 червня

Офіційно: США та Україна підпишуть безпекову угоду 13 червня 12 червня

Посол США пояснила слова Байдена про "мир в Україні без членства НАТО" 12 червня