№3, лютий 2008
«Україна–НАТО»
Так – 459 (43%)
Ні – 574 (54%)
Не можу відповісти – 29 (3%).
Опитано 1062 особи.
Результати опитування відвідувачів сайту «Україна–НАТО».
http://ukraine-nato.gov.ua
Народний депутат України Василь Кисельов у відкритому листі Голові Верховної Ради України Арсенію Яценюку (28.01.2008) наголошує, що діє постанова Верховної Ради України від 19 вересня 2006 року, якою народні депутати вирішили «Підтримати позицію Прем’єр-міністра України В. Ф. Януковича, виголошену у м. Брюссель 14 вересня 2006 року під час засідання Комісії «Україна–НАТО» щодо взаємовигідної співпраці «Україна–НАТО»; в пункті другому – «Подальші конкретні дії щодо вступу України до НАТО вирішувати тільки з урахуванням волі українського народу»; в четвертому – «Доручити комітетам Верховної Ради України у закордонних справах та з питань національної безпеки і оборони до 1 листопада 2006 року підготувати і внести на розгляд Верховної Ради України проект закону, який визначатиме особливості вступу України до військових (військово-політичних) союзів».
Автор листа наводить також пункти Плану дій щодо членства в НАТО, звертає особливу увагу на пункт II. B. 8: «Досягнення необхідного рівня сумісності сучасних та майбутніх зразків озброєнь, військової техніки та доктрини Збройних сил України» і доходить висновку, «що після приєднання до ПДЧ зворотного шляху, крім до НАТО, для України вже не буде».
«Так, – ідеться далі в листі, – у 2002–2003 роках, коли загроза терористичних актів проти України була досить високою, депутати від Партії регіонів голосували за співробітництво з НАТО, за участь у програмі «Партнерство заради миру», а також за Закон «Про основи національної безпеки України».
Сьогодні ситуація змінилася. Україна вивела свої війська з Іраку і вже не є мішенню для терористів. Сьогодні дедалі голосніше в Європі звучать заклики створити систему колективної європейської оборони, а головне – декілька днів тому в генеральних штабах НАТО і Росії заявили про можливість, у разі необхідності, нанесення превентивного (упереджувального) ядерного удару. У такій ситуації «...найбезпечнішими зараз будуть саме нейтральні, позаблокові країни».
Архів журналу Віче
![]() |
№3 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Зеленський підписав закон про створення двох спеціалізованих адмінсудів
ЗМІ: у Саудівській Аравії почалася зустріч делегацій США та Росії
"Коаліція дронів" виділила 20 млн євро на закупівлю розвідувальних БПЛА
У Трампа знову заявили, що вірять у готовність Путіна до миру і не бачать загрози для Європи
У Саудівській Аравії почались переговори делегацій України і США
Президент Чехії розповів, як США та Європа поділять гарантії безпеки для України
Міністр оборони Німеччини запевняє в надійності купівлі F-35 у США
Підготовка до створення трибуналу для Путіна на базі Ради Європи завершена
Комітет Бундестагу схвалив додаткові 3 млрд євро допомоги Україні на 2025 рік
У ЄС критикують "мільярдний" пакет Каллас для України через відсутність конкретики