№3, лютий 2008

Парламент як майданчик для юридичного внесення конституційних змінПарламент як майданчик для юридичного внесення конституційних змін

– Наша країна перебуває на порозі змін до Конституції. І якщо український парламент є майданчиком для юридичного внесення цих змін, то одним із основних гравців на ньому є, звичайно, Конституційний Суд, – сказав Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк під час офіційної зустрічі з Головою Конституційного Суду України Андрієм Стрижаком і суддями.

А «гравець», до речі, доводить необхідність надання громадянам права на скарги до Конституційного Суду, а також ухвалення Конституційно-процесуального кодексу. Очевидно, що ці пропозиції мають на меті, з одного боку, розширити коло законів, які потраплять під пильне око єдиного органу конституційної юрисдикції, а з другого – безумовно, зміцнити базові основи його діяльності. Звісно, це дуже важливі чинники напередодні започаткованого процесу підготовки до змін Основного Закону.

Як мають прийматися зміни до Конституції чи нова її редакція? На переконання Голови парламенту, не може бути Конституції більшості або меншості, того чи іншого кольору. Документ має відображати волю всього народу України, прийматися має парламентом, кількістю голосів, навіть більшою за конституційну. Закликаючи до національної єдності, Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк застеріг охочих вносити зміни до Конституції від непродуктивних дискусій про мову, територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України. Головним завданням конституційних змін Голова парламенту вбачає поліпшення життя українського народу.

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата