№2, січень 2008

«Людське життя, свобода та здоров’я як головні цінності політики сьогодення»«Людське життя, свобода та здоров’я як головні цінності політики сьогодення»

27—30 листопада 2007 року за сприяння редакції журналу Верховної Ради України «Віче» відбулася Всеукраїнська теоретична й науково-практична конференція з правознавства, політології та соціології «Людське життя, свобода та здоров’я як головні цінності політики сьогодення»

Сумнівайсь у звісному

Здоров'я – благо чи, навпаки – не благо; сила духу – благо чи не тільки; влада, багатство, знання... – корисні для людини чи, можливо, не завжди. Людина при здоровому глузді відповість, що й здоров'я, й сила духу та всі інші згадані й не згадані цінності – це блага, котрі роблять життя яскравим, зручним і приємним. Але так міркують люди при здоровому глузді. Однак природа не всіх наділила раціональністю. Декого вона наділила хворобами, сумнівами та ще чимось, що не поліпшує якість життя і його тривалість. Серед цих небагатьох був і Микола Гоголь, котрий стверджував: письменник – це його хвороби. А Лев Толстой завважував: письменництво визначається не лише талантом, а й особистими хибами. Саме тому Лев Шестов й іронізував: є вчення, за яким блаженні – слабодухі та гнані, ми начебто й поділяємо це вчення, однак воліємо бути сильними духом, міцно стоячи на земній поверхні.

Є речі, котрі здаються звісними. Однак не для вчених. Сумнівайся в усьому, навчав Рене Декарт. Сумнівайся в тому, що ти сумніваєшся; сумнівайся в самому сумнівові, можемо ми додати. Сумнівайся в найзвісніших речах. Сумнів – це ще не наука. Це її передумова. Це феномен культури, що має політичний, правовий і філософський виміри.

30 листопада 2007 року на кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін Національного університету фізичного виховання та спорту зібралися політологи, правники й соціологи. Науковці розв’язували культурні апорії, розкриваючи суспільно-політичні й загалом гуманітарні конотації проблеми. Вони аргументували й спростовували докази – мислили. Прагнули існувати, стверджував би Декарт.

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Сьогодні, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії Вчора, 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол Вчора, 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами Вчора, 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку Вчора, 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України Вчора, 23 квітня

Тонкощі використання клейових сумішей для армування плит пінополістиролу Вчора, 23 квітня

Союзники назвали дату нової зустрічі щодо зброї для ЗСУ у форматі "Рамштайн" 22 квітня

Кулеба розказав міністрам ЄС, що ще є можливість запобігти гіршим сценаріям 22 квітня

Норвегія приєднається до ініціативи з забезпечення України засобами ППО 22 квітня