передплата Українською | In English

№2, січень 2008

«Людське життя, свобода та здоров’я як головні цінності політики сьогодення»«Людське життя, свобода та здоров’я як головні цінності політики сьогодення»

27—30 листопада 2007 року за сприяння редакції журналу Верховної Ради України «Віче» відбулася Всеукраїнська теоретична й науково-практична конференція з правознавства, політології та соціології «Людське життя, свобода та здоров’я як головні цінності політики сьогодення»

Сумнівайсь у звісному

Здоров'я – благо чи, навпаки – не благо; сила духу – благо чи не тільки; влада, багатство, знання... – корисні для людини чи, можливо, не завжди. Людина при здоровому глузді відповість, що й здоров'я, й сила духу та всі інші згадані й не згадані цінності – це блага, котрі роблять життя яскравим, зручним і приємним. Але так міркують люди при здоровому глузді. Однак природа не всіх наділила раціональністю. Декого вона наділила хворобами, сумнівами та ще чимось, що не поліпшує якість життя і його тривалість. Серед цих небагатьох був і Микола Гоголь, котрий стверджував: письменник – це його хвороби. А Лев Толстой завважував: письменництво визначається не лише талантом, а й особистими хибами. Саме тому Лев Шестов й іронізував: є вчення, за яким блаженні – слабодухі та гнані, ми начебто й поділяємо це вчення, однак воліємо бути сильними духом, міцно стоячи на земній поверхні.

Є речі, котрі здаються звісними. Однак не для вчених. Сумнівайся в усьому, навчав Рене Декарт. Сумнівайся в тому, що ти сумніваєшся; сумнівайся в самому сумнівові, можемо ми додати. Сумнівайся в найзвісніших речах. Сумнів – це ще не наука. Це її передумова. Це феномен культури, що має політичний, правовий і філософський виміри.

30 листопада 2007 року на кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін Національного університету фізичного виховання та спорту зібралися політологи, правники й соціологи. Науковці розв’язували культурні апорії, розкриваючи суспільно-політичні й загалом гуманітарні конотації проблеми. Вони аргументували й спростовували докази – мислили. Прагнули існувати, стверджував би Декарт.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Пентагон оцінює загальні втрати РФ в Україні у 70-80 тисяч Сьогодні, 09 серпня

Ердоган має важелі, щоб стимулювати Путіна до виконання угод - посол Вчора, 08 серпня

Косово оголосило затриману напередодні пропагандистку РФ персоною нон грата 07 серпня

Зеленський попросив ЄС ввести санкції проти атомної галузі РФ за обстріли ЗАЕС 07 серпня

Косово затримало російську журналістку за підозрою у шпигунстві 07 серпня

Ердоган вважає, що "зернова угода" ствоює передумови для ширших перемовин України й Росії 06 серпня

Німецький міністр назвав крадіжку українського зерна Росією "огидною формою війни"  06 серпня

Британська розвідка: РФ масово перекидає війська на південь, починається нова фаза війни 06 серпня

США готують для України пакет військової допомоги на $1 млрд – ЗМІ 06 серпня

ЄС запровадив нові санкції проти Януковича і його сина 05 серпня