– зазначив Володимир Литвин під час закриття восьмої сесії четвертого скликання 20 січня ц.р. – І від нас залежатиме, наскільки ми зможемо скористатися, розпорядитися цією впливовістю"
До порядку денного минулої сесії було внесено 805 питань, додатково включено 91 законопроект. За 48 днів пленарної роботи відбулося 72 засідання. Обговорено і прийнято рішення із 640 питань, зокрема 20 грудня 2005 року ухвалено держбюджет-2006. Проведено 5 парламентських слухань, 7 днів уряду. Розглянуто й ухвалено низку законів, що стосуються умов вступу України до СОТ.
Ухвалено 622 проекти законів, у тому числі прийнято або підтверджено 220 документів. У першому, другому читанні ухвалено 72 законопроекти. З початку скликання Верховна Рада прийняла 1150 законів. Проти попереднього періоду це на 100 законів більше. Ухвалено 340 постанов.
Серед прийнятих законів на час завершення сесії 139 підписано й набрали чинності. 55 з тих, що набрали чинності, ініційовані Президентом і Кабінетом Міністрів, що значно більше, ніж у попередні періоди. Решта (45,5 відсотка) – це результат законодавчої ініціативи народних депутатів України.
Президент України вніс до Верховної Ради 47 законопроектів, 3 підтвердив від попереднього Президента. Прийнято як закони 39, у першому, другому читаннях – 1 і відхилено 7.
У сесійній залі було виголошено майже 4 тисячі запитів, з них менш як один відсоток адресувалися Президентові, 26 відсотків – Кабінетові Міністрів, майже 23 – Генеральній прокуратурі України.
На опрацюванні у Верховній Раді на завершення восьмої сесії перебувало 1677 законопроектів.
"Осмислити те, що відбувається в українському політикумі, в українському житті, а головне – утриматися в цей час від ярликів, намагань якомога дошкульніше, вразливіше сказати один про одного, про опонента", – закликав Голова парламенту.
Виключити можливості застосування адміністративного ресурсу, дати можливість виборцям визначити, яку саме програму розвитку України вони хочуть бачити, якій лінії внутрішнього й зовнішнього руху України вони віддають перевагу – такий погляд на хід виборчого процесу висловив Голова ВР. А щодо самої сутності такої лінії Володимир Литвин сказав: "Головне, щоб ця лінія, ця позиція відповідала національним інтересам і щоб ми не перебрали один в одного право і стверджували про монополію на патріотизм. Ця лінія, ця позиція мала б відбивати ті глибинні інтереси, яких прагнуть люди: вони хочуть безпеки, стабільності, вони хочуть держави, яку вони могли б поважати і яка поважала б їх і захищала б їхні інтереси".
Голова парламенту висловив переконання, надію, що Верховна Рада України забезпечить і політичний діалог у суспільстві під час проведення виборчої кампанії, і виконання законодавчої функції, та підбив підсумки восьмої сесії.