№3, лютий 2006

Ой, що ж то було?

У переддень Водохреща, коли, за прогнозами синоптиків, ось-ось мали вдарити давно нечувані морози, наша редакція отримала офіційне запрошення взяти участь у роботі "круглого столу" на тему "Децентралізація державного управління та розвиток місцевого самоврядування". Його організаторами виступили Всеукраїнське об'єднання депутатів місцевих рад (голова Володимир Яловий) і виборчий блок "Євген Марчук – "Єдність". Прес-центр організаторів також інформував, що для обговорення цієї важливої проблеми запрошено лідерів усіх політичних партій і рухів України. Особливо ж інтригувало повідомлення про "варіанти можливих перетворень системи державної влади".

...Наближалася 11-та година – початок роботи "круглого столу", а в теплій затишній залі Київської міської ради профспілок, де мали засідати його учасники, практично нікого не було. Воно й зрозуміло: після недавньої декади святкових застіль втягуватися в робочий режим важко всім. Щодо журналістів, яких також було не густо, то розпорядник "круглого столу" прохав усіх сідати виокремлено. Мовляв, лідери політичних партій і рухів мають виділятися. Що ж, нехай виділяються, але як? На так званому "круглому столі" не було жодної таблички з іменами представників політичних партій і рухів, не кажучи вже про лідерів. Не конкретизувалися їхні прізвища та посади й у прес-релізі, який організатори "круглого столу" видали представникам ЗМІ зі значним запізненням. Правда, тут зазначалося, що свою думку з актуальної тематики децентралізації влади висловлять лідери блоку "Євген Марчук – "Єдність": Євген Марчук – (Партія Свободи), Володимир Яловий (Партія "Єдність"), Валентина Гошовська (Партія "Солідарність жінок України).

Нарешті, коли стрілки годинника показували 11.30, у залі з'явилися Володимир Яловий та Валентина Гошовська. На правах господаря (адже пан Яловий є головою Всеукраїнського об'єднання депутатів місцевих рад) виголосивши короткий спіч та пославшись на хворобу, він залишив зібрання. Щоправда, встиг передати віжки правління лідеру Партії "Солідарність жінок України", а ще попросив учасників "круглого столу" перед виступами представлятися як один одному, так і журналістам.

Перший узяв слово імпозантний чоловік із борідкою, а оскільки мікрофони не працювали, то й прізвища його ніхто не розчув. Виступ цього поважного пана звівся до того, що в Україні всю владу "прихватизовано", а парламент – законодавчий орган – й поготів. "Тільки всенародний референдум врятує націю", – такого висновку дійшов виступаючий.

Наступним промовцем був кремезний член політради Партії пенсіонерів. Він звернувся до присутніх із віршем-привітанням. Далі піддав різкій критиці слова Державного гімну України, запропонувавши свій варіант. "Тепер – слово за композиторами", – сказав наостанок почесний пенсіонер, витерши спітніле чоло.

Представники політичних партій і рухів та й журналісти дещо отетеріли від несподіваного повороту тематики "круглого столу". А тим часом на слово зголосилася гарна статурою й на обличчя пані від науки – професор економіки. "Усе економічне підґрунтя наших негараздів, – рішуче й безапеляційно заявила вчена дама, – криється в корупційних діяннях влади. Тільки всеукраїнська толока допоможе утвердженню самоврядування". Звісно, в учасників заходу з'явилися запитання, але пані професор оголосила, що в неї лекція для студентів, і стрімко подалася на вихід.

Коли ж черговий учасник "круглого столу" намагався "авторитетно констатувати", що влада в Україні узурпована олігархічними кланами, а Президент має спиратися на волю народу, не втерпівши наруги над собою, залу дружно залишили практично всі акули пера, мікрофона й відеокамер.

Одягаючись у гардеробі, колеги з багатьох друкованих та електронних видань, обмінюючись дошкульними репліками на адресу організаторів, так і не могли збагнути, що ж це було насправді. Найпевніше, завчасно перед виборами запрограмований, але геть не підготовлений піар-захід, який щедро профінансували солідні спонсори. "Якщо всеукраїнське об'єднання депутатів місцевих рад й надалі проводитиме подібні "круглі столи" заради галочки, то своєрідний віз місцевого самоврядування стоятиме на місці, як укопаний", – констатував хтось із журналістів. І всі одностайно з ним погодилися.

У холі тим часом накривали столи. Бо, як свідчив прес-реліз, по завершенні заходу тут мала працювати "журналістська вітальня для офіційних заяв у неофіційній обстановці". В око впадали марочні коньяки і вина, інші ситні закуски та делікатеси. Організатори "круглого столу" готувалися достойним акордом завершити зібрання "лідерів усіх політичних партій і рухів України" на шляху "децентралізації державного управління та розвитку місцевого самоврядування". Певно, були й офіційні заяви в неофіційній обстановці. Але для кого і для чого?

Автор: Віктор ГАЙ

Останні новини

Глава МЗС Британії оголосив про великий пакет допомоги Україні на понад 600 млн фунтів Сьогодні, 11 вересня

Ердоган: Повернення Криму Україні є вимогою міжнародного права Сьогодні, 11 вересня

Латвія передасть Україні новий пакет військової допомоги, куди увійдуть бронетранспортери Сьогодні, 11 вересня

Прем’єр Хорватії у Києві зустрівся з Зеленським Сьогодні, 11 вересня

Заарештовані в Німеччині троє чоловіків шпигували за ексрозвідником з України Сьогодні, 11 вересня

Британія: Чим довше Україна утримує позиції на Курщині, тим слабші позиції Путіна Вчора, 10 вересня

Шмигаль: Україна не пізніше кінця 2025 року має бути готова до вступу в ЄС Вчора, 10 вересня

Байден та Стармер обговорять дозвіл України на удари по Росії далекобійною зброєю Вчора, 10 вересня

Британія, ФРН та Франція обіцяють Ірану санкції через постачання РФ балістики Вчора, 10 вересня

Apple програла справу у Суді ЄС щодо 13 млрд євро податків  Вчора, 10 вересня