№17, вересень 2007

4 вересня розпочала роботу четверта сесія Верховної Ради п'ятого скликання

У сесійній залі зареєструвалися 269 народних обранців. Вони прийняли зміни до Закону України «Про статус народних депутатів», якими скасували пільги, передбачені цим законом, – норми щодо надання депутатові щорічної оплачуваної відпустки з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення, забезпечення житловими приміщеннями, а також пільг, що стосуються перельотів у бізнес-класі. А ще законом скасовано безплатний проїзд усіма видами транспорту.

Крім того, депутати проголосували за представлений соціалістом Іваном Боким законопроект «Про внесення змін до Конституції щодо гарантії недоторканності окремих посадових осіб». Ним, зокрема, передбачено скасування недоторканності Президента, народних депутатів і суддів. Депутати планують отримати і висновок Конституційного Суду, куди вони надіслали відповідне подання.

На засіданні також ухвалили постанову про календарний план роботи парламенту. До 30 вересня передбачено провести пленарні засідання для вирішення нагальних соціально-економічних і політичних питань, зокрема, для представлення проекту закону про Держбюджет на 2008 рік.