№17, вересень 2007

Підводний човен «Запорожець» готується до ходових випробуваньПідводний човен «Запорожець» готується до ходових випробувань

Як повідомив нам директор ЦКБ «Чорноморець» Віктор Прозоров, перші висновки фахівців про доцільність повернення в експлуатацію української субмарини свідчать, що вона ремонтно придатна й має великий модернізаційний запас. Це й дало право прогнозувати нове життя човнові поважного віку.

У важливій державній справі було задіяно чимало фахівців: представники Луганського акумуляторного заводу, 13-го суднобудівного КЧФ, Балаклавського суднобудівного заводу «Металіст», ПП «Остов» та інших.
Розрахунки визначили конкретні терміни завершення ремонтних робіт і модернізації. За стабільного фінансування корабели мали укластися в 12–15 місяців. Однак з об'єктивних і суб'єктивних причин ремонт тривав чотири роки.
Зазнали коригування й економічні статті витрат. Лише на плановий ремонт підвідного човна в доці, що переріс у поточний, замість запланованих 800 тисяч довелося витратити понад 6 мільйонів гривень. Було замінено 65–70 тонн металу легкого корпусу та надбудови, відремонтовано донно-забортну апаратуру, гвинто-рульовий пристрій, торпедні апарати.
Загалом ремонт і модернізація «Запорожця» коштували 39 мільйонів гривень, із яких 18 мільйонів 750 тисяч виділила Укрзалізниця на придбання акумуляторних батарей.
На сьогодні корабели вже перевірили працездатність одного дизельного генератора, готують до запуску решту. Режим швартових випробувань дав змогу переконатися в нормальному функціонуванні всіх механізмів.
Не один екіпаж було підготовлено для виходу субмарини на ходові випробування. І ось тепер це вже реальність і виклик тим, хто пророкував їй сумну долю.

Автор: Лучія ПУЗИКОВА