№15, серпень 2007

Край, де живе український духКрай, де живе український дух

Донецьку область по праву називають індустріальним серцем України

На регіон нині припадає понад 22 відсотки всього внутрішнього валового продукту держави. Рік у рік трудівники області, де мешкає понад 5 мільйонів осіб 130 національностей, продовжують нарощувати темпи виробництва. Загальний обсяг промислової продукції тільки нинішнього року зріс на 13,5 відсотка, в металургії – на 19,6. Удвічі збільшилося виробництво врубових і тунелепрохідницьких машин, а також електровозів. Зовнішньоторговельний оборот товарів збільшився майже на 41 відсоток і становить 5768,9 мільйона доларів США. Обсяг іноземного капіталу, залученого в економіку Донецького регіону, сягає нині більш як 920 мільйонів доларів США.

– Донбас є локомотивом прогресу, він головний промисловий регіон держави,  – наголосив Президент України Віктор Ющенко, виступаючи на урочистостях у шахтарській столиці з нагоди 75-річчя утворення Донецької області.

– Це край історичний, край древній, де живе український дух, – підкреслив Президент і додав, що Донбас – це ще й край українських патріотів, котрий дав державі Василя Стуса, Івана Світличного, Олексу Тихого, Івана Дзюбу, Миколу Руденка.

За високі здобутки в праці представники регіону удостоєні орденів та високих звань. А ось Миколі Жаурову, машиністу гірничо-врубової машини орендного підприємства «Шахта імені Засядька», глава держави вручив «Золоту Зірку» Героя України. 35 років віддав той шахті імені Засядька. Нині під його керівництвом тут працюють син і донька. І таких шахтарських династій на Донбасі чимало. Це істинні патріоти краю.

«Патріотизм  донеччан – це патріотизм глибинний, він постає без прикрас, широкий, як степ, різкий і рішучий проти фальші», – зазначив Віктор Ющенко.

В урочистостях з нагоди ювілею області взяли участь 86 народних депутатів України. Із вітальним словом із трибуни зали засідань обласної ради звернувся Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк. «Ніхто не може уявити Україну без Донбасу, і ніхто не може сказати, що була б така держава, якби не було Донецької області», – наголосив заступник голови парламенту.

А. Мартинюк висловив переконання, що «якби коаліції, уряду і парламенту не заважали і не ставили палки в колеса, якби не проводили експерименти над нашим народом, успіхи й Донбасу, і країни були б іще більшими».

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Интернет-магазин расходных материалов для промышленной сферы: Dvizzhok Сьогодні, 04 березня

Міністр оборони Німеччини: Витік розмови офіцерів ВПС – частина інформаційної війни Путіна Сьогодні, 04 березня

Сербія проведе повторні вибори у столиці після звинувачень у фальсифікаціях Вчора, 03 березня

ЄС розблокував ще 2 млрд євро заморожених коштів для Угорщини 02 березня

Росію офіційно вигнали з Дунайської комісії 02 березня

Макрон збирає лідерів партій парламенту Франції поговорити про "ситуацію в Україні" 02 березня

Байден підписав тимчасовий бюджет, щоб запобігти шатдауну 02 березня

Глава МЗС Чехії: Поразка України дасть Росії ресурси для нових "СВО" 01 березня

Канада допускає направлення небойових підрозділів в Україну за певних умов 01 березня

ЗМІ: Візиту Зеленського до Вірменії і Азербайджану не буде через рішення Баку 01 березня