№13, липень 2007

«Важливо, щоб парламентаріїв організації почули»

Генеральний секретар
Парламентської асамблеї ОБСЄ Спенсер ОлІвер
відповів на запитання
парламентського журналу «Віче»

– Пане Олівере, чи існує певний символізм у тому, що щорічна сесія ПА ОБСЄ відбуватиметься в Києві?
– Так. Адже той факт, що ми проводимо засідання в Києві, є ознакою ваги, якої надає Парламентська асамблея Організації з безпеки та співробітництва в Європі країнам, що розташовані в східній частині регіону ОБСЄ. Те, що відбувається в Україні, Білорусі, Молдові, трьох країнах на Півдні Кавказу та п'ятьох країнах Центральної Азії, дуже важливо для ОБСЄ та її Парламентської асамблеї. Ми в нашій роботі повинні нині зосередитися на цих країнах, котрі є рівноправними членами ПА ОБСЄ. Хочемо, щоб їхні голоси знайшли відображення в наших рішеннях. ПА ОБСЄ, як регіональна організація з безпеки, вплив якої простягається від Ванкувера в Канаді до Владивостока в Росії, найліпше підходить для виконання цього завдання.

– Яке з основних питань, що їх обговорюватимуть під час сесії, ви виділили б і чому?
– Основні питання подібні до основних завдань       ПА ОБСЄ, а саме: регіональна безпека, розв'язання конфліктів, побудова демократії та захист прав людини. Вважаю, що важливою темою для обговорення буде й питання енергетичної безпеки. І такі питання, як заборона касетних бомб, боротьба з антисемітизмом та расизмом, незаконне перевезення стрілецької та легкої зброї, стратегія безпеки навколишнього середовища.

– Чи обговорюватиметься на сесії проблема енергобезпеки країн Європи?
– Так. І його необхідно обговорювати, оскільки це важлива справа не лише для країн східної частини регіону ОБСЄ, а й для Європи загалом і Північної Америки. Тож я очікую жвавих дебатів з цього питання.

– Вважаєте, що політична ситуація, яка склалася нині в Україні, є цікавою для членів ПА ОБСЄ?
– Я сказав би, що так, звичайно, цікава. Оскільки всі наші члени є політиками, то вони дуже цікавляться всіма політичними питаннями. Україна – держава, що протягом останніх кількох років переживає період великих змін. Це важлива країна, і ми раді завітати до Києва та вдячні українському парламентові за організацію нашої Шістнадцятої щорічної сесії.

– Які проблематичні питання, на вашу думку, буде висвітлено в Кінцевій декларації сесії?
– Зараз, коли ми навіть ще не приїхали до Києва, мені важко це сказати. Але сесія обіцяє бути насиченою. Упевнений, що нам влаштують гарний прийом і наші дебати будуть позитивні та насичені. Також сподіваємося, що наша сесія зробить свій внесок у загальні дебати Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питання політичного розвитку в регіоні ОБСЄ. Важливо, щоб парламентаріїв організації почули.

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата