№13, липень 2007
Генеральний секретар
Парламентської асамблеї ОБСЄ Спенсер ОлІвер
відповів на запитання
парламентського журналу «Віче»
– Пане Олівере, чи існує певний символізм у тому, що щорічна сесія ПА ОБСЄ відбуватиметься в Києві?
– Так. Адже той факт, що ми проводимо засідання в Києві, є ознакою ваги, якої надає Парламентська асамблея Організації з безпеки та співробітництва в Європі країнам, що розташовані в східній частині регіону ОБСЄ. Те, що відбувається в Україні, Білорусі, Молдові, трьох країнах на Півдні Кавказу та п'ятьох країнах Центральної Азії, дуже важливо для ОБСЄ та її Парламентської асамблеї. Ми в нашій роботі повинні нині зосередитися на цих країнах, котрі є рівноправними членами ПА ОБСЄ. Хочемо, щоб їхні голоси знайшли відображення в наших рішеннях. ПА ОБСЄ, як регіональна організація з безпеки, вплив якої простягається від Ванкувера в Канаді до Владивостока в Росії, найліпше підходить для виконання цього завдання.
– Яке з основних питань, що їх обговорюватимуть під час сесії, ви виділили б і чому?
– Основні питання подібні до основних завдань ПА ОБСЄ, а саме: регіональна безпека, розв'язання конфліктів, побудова демократії та захист прав людини. Вважаю, що важливою темою для обговорення буде й питання енергетичної безпеки. І такі питання, як заборона касетних бомб, боротьба з антисемітизмом та расизмом, незаконне перевезення стрілецької та легкої зброї, стратегія безпеки навколишнього середовища.
– Чи обговорюватиметься на сесії проблема енергобезпеки країн Європи?
– Так. І його необхідно обговорювати, оскільки це важлива справа не лише для країн східної частини регіону ОБСЄ, а й для Європи загалом і Північної Америки. Тож я очікую жвавих дебатів з цього питання.
– Вважаєте, що політична ситуація, яка склалася нині в Україні, є цікавою для членів ПА ОБСЄ?
– Я сказав би, що так, звичайно, цікава. Оскільки всі наші члени є політиками, то вони дуже цікавляться всіма політичними питаннями. Україна – держава, що протягом останніх кількох років переживає період великих змін. Це важлива країна, і ми раді завітати до Києва та вдячні українському парламентові за організацію нашої Шістнадцятої щорічної сесії.
– Які проблематичні питання, на вашу думку, буде висвітлено в Кінцевій декларації сесії?
– Зараз, коли ми навіть ще не приїхали до Києва, мені важко це сказати. Але сесія обіцяє бути насиченою. Упевнений, що нам влаштують гарний прийом і наші дебати будуть позитивні та насичені. Також сподіваємося, що наша сесія зробить свій внесок у загальні дебати Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питання політичного розвитку в регіоні ОБСЄ. Важливо, щоб парламентаріїв організації почули.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Допомога на поховання на підприємстві: як отримати у 2025
МЗС викликало представника США на розмову щодо військової допомоги
Преміум партнером ФК «Олександрія» став ліцензований букмекер betking
У Макрона кажуть, що він закликав Путіна до припинення вогню в Україні
Канада передала Україні $1,7 млрд доходів від заморожених активів РФ
ЄС офіційно продовжив секторальні санкції проти Росії ще на пів року
МЗС та Міноборони Німеччини закликали ЄС "пошукати" у себе ППО для України
Глава МЗС Німеччини прибув до Києва
TrapTox – процедура 21 століття: краса і комфорт завдяки ботоксу в трапецію
Лікування алкоголізму: як позбутися