№1, січень 2007
У 2006 році відзначив ювілей Донецький юридичний інститут (ДЮІ). За свої 45 цей навчальний заклад пройшов шлях від середньої спеціальної школи міліції до юридичного інституту – одного з провідних вузів системи МВС.
У стінах ДЮІ здобувають освіту понад 4000 курсантів, слухачів і студентів з усіх куточків нашої держави. Інфраструктура інституту складається з 6 факультетів, 23 кафедр, ад'юнктури та інших структурних підрозділів, серед яких є й унікальні для України – науково-дослідний центр упровадження психотренінгових технологій і навчальний відділ внутрішніх справ.
На відміну від цивільних вузів факультети ДЮІ (за винятком тих, де навчаються цивільні особи) виконують не лише навчально-організаційну функцію. Тут формується службово-виконавча діяльність курсантів як співробітників міліції: це й несення нарядів, і виконання завдань із забезпечення охорони громадського порядку на вулицях Донецька, і участь у багатьох інших правоохоронних заходах. Тому навчання (бюджетна форма) в Донецькому юридичному інституті є для юнаків альтернативою проходження військової служби. Кожний із факультетів ДЮІ вирізняється специфікою підготовки вихованців. Так, факультет №1 – «Кримінальної міліції» – готує фахівців для роботи в оперативних підрозділах органів внутрішніх справ. Унікальною є така спеціалізація, як «Оперативно-розшукова діяльність у сфері інформаційних технологій»: курсантів навчають розкривати «комп'ютерні» злочини, тобто боротися й з так званими хакерами, і з відмиванням грошей у банківських комп'ютерних мережах, і з багатьма іншими суперсучасними злочинними технологіями.
Розвиває традиції підготовки правозахисників факультет №2 – «Міліції громадського порядку та профілактики імені лейтенанта міліції Михайла Безкоровайного». Тут готують майбутніх дільничних інспекторів, співробітників патрульно-постової та інших служб міліції, що забезпечують громадський порядок. Михайло Безкоровайний, ім'я якого з гідністю носить факультет, був його випускником і героїчно загинув у нерівній сутичці з озброєними злочинцями. Офіцери та курсанти факультету постійно надають посильну допомогу родині загиблого офіцера, узяли шефство над школою, в якій він навчався.
Факультет №3 – «Слідчо-криміналістичний» – випускає фахівців для слідчих і експертно-криміналістичних підрозділів МВС України. Єдиний, на якому навчаються багато дівчат. Випускники-експерти одержують найбільшу серед вітчизняних вузів МВС кількість допусків на проведення судово-криміналістичних експертиз, тому цей факультет по праву вважають провідним у своїй сфері навчальним і науковим центром України.
Донецький юридичний готує і співробітників для Державтоінспекції. Підготовка фахівців на факультеті №4 здійснюється за спеціалізаціями «Організація контролю над безпекою дорожнього руху» та «Адміністративна діяльність підрозділів ДАІ». Такий факультет єдиний в нашій державі.
У структурі інституту також факультет заочного й дистанційного навчання для працівників органів внутрішніх справ. Тут готують фахівців-юристів для правоохоронних органів без відриву від роботи.
Випускники факультету підготовки фахівців із числа цивільних осіб здобувають освіту за фахом «Правознавство», що дає їм змогу успішно працювати в юридичних відділах держустанов, комерційних структур і банків, органах самоврядування, нотаріаті, управліннях юстиції, органах внутрішніх справ, юридичних службах підприємств, органах державного арбітражу, адвокатури та суду, податкових і митних службах.
В інститутському бібліотечному комплексі (площею понад тисячу квадратних метрів) читальні зали оснащено інформаційною мережею пошуку літератури. У просторих залах загальної та спеціальної бібліотек – сучасні меблі, комп'ютерна мережа, зручне освітлення, продуманий дизайн. Усе це сприяє ефективній творчій роботі читачів і створює атмосферу невимушеності й комфорту.
На базі Донецького юридичного інституту систематично відбуваються міжнародні науково-практичні конференції, в яких беруть участь науковці й представники правоохоронних підрозділів із різних країн світу. Обмін викладачами та інструкторами-тренерами, конференції, практичне стажування за кордоном співробітників ДЮІ – все це активна робота вузу. За результатами співпраці й вивчення досвіду поліції Німеччини в інституті відкрито навчальний відділ внутрішніх справ і науково-дослідний центр упровадження психотренінгових технологій, які за технічним оснащенням і функціональними можливостями перевершили німецькі аналоги.
ДЮІ не втрачає зв'язок із ветеранами органів внутрішніх справ, представниками цілих міліцейських династій, адже їхній досвід важко переоцінити. Та й нещодавні випускники регулярно відвідують своїх наставників. З теплотою згадує про рідний вуз Сергій Сивочек, що закінчив Донецький інститут внутрішніх справ у 1999 році й нині мешкає в Сполучених Штатах Америки. Він виграв грант за програмою стипендії імені Едмунда Маскі «Акт на підтримку волі», розрахований на навчання на рівні магістратури терміном один рік із одержанням рівня магістра права за фахом «Права людини». 2004 року закінчив курсову підготовку за цією спеціальністю. А зараз очолює відділ реєстрації і захисту прав інтелектуальної власності в Асоціації адвокатів Foley&Lardner LLP міста Лос-Анджелеса (Каліфорнія, США).
Професіоналізм, діловитість, здоровий дух у здоровому тілі – усі ці якості прищеплюють у Донецькому юридичному інституті.
Архів журналу Віче
![]() |
№4 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
WSJ: США чекають відповіді України на "мирні пропозиції" щодо Криму і НАТО
Трамп сказав, коли розкриє деталі "мирної угоди" між РФ і Україною
Зеленський: зустріч у Лондоні щодо "мирних пропозицій" відбудеться 23 квітня
ЗМІ довідались склад української делегації на переговорах в Лондоні щодо "миру"
У Пентагоні заперечують, що Гегсет публікував секретні дані у чаті Signal
У США пройшли протести проти політики Трампа
Санду: РФ хоче поставити на чолі Молдови лояльних людей і використати її проти України
Прем’єр Баварії: рішення щодо Taurus для України ухвалюватиме Мерц
Румунія перед доленосним вибором: виклики для ЄС та України
ЗМІ: США пропонують послабити санкції проти РФ і відмовитись від України в НАТО