передплата Українською | In English

№1, січень 2006

Політекономія – передвиборний продукт у форматі кошторисуПолітекономія – передвиборний продукт у форматі кошторису

20 грудня Верховна Рада прийняла Закон України
про Державний бюджет на 2006 рік

Пропозиція Голови Верховної Ради Володимира Литвина про внесення проекту бюджету до порядку денного набрала 397 голосів. Одначе остаточна ухвала не була такою одностайною. І це попри те, що міністр фінансів Віктор Пинзеник і в. о. голови Бюджетного комітету Людмила Супрун суголосно запевняли, що їм удалося дійти компромісу з усіх конфліктних питань. Цифровий вираз причин такої суголосності колишніх опонентів представив пан Пинзеник: Мінфін надасть додатково 9 млрд. грн. місцевим бюджетам, 900 млн. грн. – на вугільну галузь і майже 11 відсотків від витрат держбюджету – на аграрний сектор, із яких 2 млрд. грн. становитиме пряма дотація для села. Бюджетний комітет домігся й часткового фінансування Закону "Про соціальний захист дітей війни" в частині надання пільг на житлово-комунальні послуги (реалізація цього закону була останньою умовою Соцпартії під час голосування за держбюджет). "Ми врахували в текстовій частині дітей війни як категорію, що має пільги," – сказала пані Супрун, зазначивши також, що на фінансування 25-відсоткової пільги цій категорії населення в бюджеті знайдено близько 500 млн. грн. "Ще 200 млн. грн. ми пропонуємо додати за рахунок корегування дохідної частини", – пояснила вона. Наслідком таких компромісів стало зростання бюджетного дефіциту до 2,5 відсотка ВВП.

Проект було поставлено на голосування. "Шановні колеги, голосуйте з почуттям відрази, але голосуйте, будь ласка"... На цей відвертий прагматизм Володимира Литвина відгукнулися позитивно лише 214 депутатів. Не голосували за бюджет, звісно, "Регіони України", фракція комуністів, Блок Юлії Тимошенко, СДПУ(о). Крім проурядових фракцій, три голоси віддала "Єдина Україна" й 15 – позафракційні депутати.

Під час перерви Володимир Литвин скликав позачергове засідання погоджувальної ради лідерів фракцій і груп, у якому взяв участь Прем'єр-міністр Юрій Єхануров. Головний підсумок наради: якщо народні депутати не повернуться до розгляду проекту держбюджету й не проголосують за нього, продовжити пленарні засідання щонайменше на тиждень.

Перед останнім голосуванням Голова ВР нагадав народним депутатам, що згідно з Бюджетним кодексом неухвала державного кошторису тягне за собою наступне фінансування видатків у межах 1/12 попередніх бюджетних призначень, а також заборону витрат на капітальне будівництво. Окреслені фінансові умови – не найкращий ресурс для життя країни. Винесений на голосування проект закону знайшов підтримку 226 народних депутатів.

"Це продукт політичних обставин, а не економічних", – констатував Віктор Пинзеник. На його думку, виконати держбюджет в ухваленому форматі буде вельми складно, відтак закон потребуватиме істотних змін і доповнень. Слушно припустити, що майбутні корективи будуть пов'язані й із можливими змінами вартості газу, оскільки розрахунки в ухваленому проекті ґрунтуються на теперішніх розцінках.

Автор: Родіон ГРАБОВИЧ

Плакат - брат барикад

Останні новини

Рада ухвалила євроінтеграційний закон про офіційну статистику Сьогодні, 16 серпня

Рада ухвалила закон про "митний безвіз" з Євросоюзом Сьогодні, 16 серпня

Суд у Гаазі призначив дату винесення вироку у справі MH17 Вчора, 15 серпня

Президент Латвії підтримав ідею заборони видачі росіянам туристичних віз в ЄС 14 серпня

Німецький міністр назвав крадіжку українського зерна Росією "огидною формою війни"  13 серпня

Голова військової розвідки Британії не чекає істотних зрушень на півдні України в найближчі місяці 13 серпня

Глава МЗС Латвії: поїздки в Європу - не спадкове і божественне право росіян 11 серпня

У МЗС пояснили, чому обрали Швейцарію для представлення інтересів України в РФ 11 серпня

В Італії вперше судитимуть за "найманство" хлопця, який поїхав воювати на боці України 10 серпня

Ринок запірної та трубопровідної арматури в Україні. 10 серпня