№24, грудень 2006

Казав пан, кожух дам...Казав пан, кожух дам...

На Сумщині місцева влада Путивля взяла курс на встановлення в квартирах індивідуальних котлів з газовим опаленням. Тим, хто не має грошей, рекомендують брати безвідсоткову позику (від 9 до 13 тисяч гривень) у місцевому Фонді інвестування об'єктів соціальної сфери та промисловості. А господарям приватизованих квартир варто написати заяву до міської ради про згоду на її повернення і газовий котел установлять одразу, без зволікань.

Та мешканці побоюються, вважаючи, що боргові зобов’язання – найкоротший спосіб одібрати в них квартири. От і мерзнуть.
Жителі 30-тисячного міста Сарни Рівненської області з настанням опалювального сезону також не отримали довгоочікуваного тепла, бо міська влада не лише вчасно не уклала угоду на постачання газу, а ще й розірвала договір з теплопостачальниками. Ситуацію вимушені були розглянути на засіданні колегії райдержадміністрації. Звітував перед громадою, адже до участі в роботі колегії запросили жителів міста, міський голова Леонтій Ніколайчук. До речі, сарненці вдруге поспіль довірили йому пост очільника самоврядної громади. Широкому загалу стали відомі досить цікаві факти.
Ще торік міськрада терміном на 5 років уклала договір з ТОВ «Теплотранссервіс–ТЕС» на оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства «Сарникомуненергія». Товариство з обмеженою відповідальністю поставилося до справи з усією відповідальністю, сплативши попередньо 342 тис. грн. міських боргів за тепло та придбавши газ за комерційними цінами. Мешканці сарненських багатоповерхівок одержали тепло вчасно – 17 жовтня. А вже рівно через рік очолювана паном Ніколайчуком міськрада розірвала договір оренди з ТОВ «Теплотранссервіс – ТЕС» і передала цілісний майновий комплекс тому-таки міському комунальному підприємству «Сарникомуненергія». Воістину своя рука – владика! Але якби ця забаганка була логічною і зрозумілою. Адже «Сарникомуненергія» щороку залишала місту боргів на 250–300 тис. грн. і сьогодні є цілковитим банкрутом. Міський голова виставляє свій козир: мовляв, попередній теплопостачальник також боржник – залишився винним 518 тис. грн. наприкінці минулого опалювального сезону. Втім, у ДК «Газ України» пояснюють, що ця цифра має дві складові: 123 тис. грн. – борги за тепло мешканців та бюджетних установ міста, ще 395 тис. грн. – різниця в ціні за газ, що утворилася внаслідок підвищення тарифів на паливо з початку нинішнього року. До речі, таке спостерігається практично в усіх теплопостачальних підприємствах України. Перекрити борги за різницю можна або встановленням економічно обгрунтованих тарифів, що в компетенції міськради, або відшкодуванням заборгованої суми з міського бюджету.
 Сарненський градоначальник, намагаючись видавити вдячну сльозу у городян, стверджує, що, мовляв, ціну на газ не підвищували, бо дбали про інтереси пересічних громадян. А покрити борги міськрада нині не має чим. Проте Леонтій Ніколайчук оптимістично констатує: держава в біді місто не залишить – будемо з теплом.
Звісно, опалювальний сезон у Сарнах розпочався. Проте керівництво ДК «Газ України» попередило і міського голову, і «Сарникомуненергію» про те, що відбір газу несанкціонований, оскільки договір про його постачання не укладено. Тож будь-якої миті місто може відчути «принади» холодної зими.

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата