№22, листопад 2006
Працювати їм у Страсбурзі ще 18 сесій
На чергову сесію Парламентської асамблеї Ради Європи, що відбулася на початку жовтня у Страсбурзі, приїхали члени нової делегації парламенту України, сформованої незадовго до осінньої сесії. Хтось із наших депутатів почувався в Палаці Європи як удома, оскільки завітав туди аж ніяк не вперше. А дехто приїхав уперше. Хотів передусім подивитися на інших. І, безперечно, себе показати...
У нашій новій делегації – традиційно 12 постійних членів. Стільки само їхніх заступників. Тобто загалом – 24 парламентарії. Першого ж дня своєї роботи у жовтні ПАРЄ затвердила їхні повноваження. Отже, відтепер у Палаці Європи працюватимуть: 5 «регiоналiв», 4 представники БЮТ, 2 «нашоукраїнцi» та один соцiалiст. Представника СПУ і голову Комітету Верховної Ради у закордонних справах Вiталiя Шибка обрали головою делегації у ПАРЄ. В нього є три заступники. Раніше, нагадаємо, екс-голова Борис Олійник мав лише одного заступника – Анатолія Раханського. Віднині заступниками Віталія Шибка є: Сергій Головатий, Григорій Немиря та Борис Колеснiков. Сергія Головатого – екс-міністра юстиції та одного зі «стовпів» минулих делегацій України у ПАРЄ – асамблея затвердила ще й на посаді віце-президента. Серед нових постійних членів вже немає комунiстiв – лідер КПУ Петро Симоненко є заступником одного з постійних членів делегації парламенту України.
Цього разу парламент України нарешті виконав одну з принципових вимог Ради Європи: до нової делегації потрапили жінки. Адже минулі 10 років їх там не було. За що Рада Європи систематично критикувала Україну. Це – Олена Бондаренко, Оксана Бiлозiр та Раїса Богатирьова. Голова делегації України в ПАРЄ Вiталiй Шибко був задоволений її новим складом i робочим настроєм своїх колег:
– Так, сьогодні бiльшiсть складу нашої делегації оновлено. Є лише троє, які мають певний досвід роботи в Палаці Європи. Але гадаю, що з часом новообрані члени так само матимуть, хочу наголосити, необхідний досвід, щоб тут плідно працювати. I ще раз хочу наголосити: не лише говорити про те, що стосується України, й порушувати тут відповідні питання, які зачіпають наше внутрішньополітичне життя, а й працювати над іншими проблемами й питаннями загальноєвропейського значення.
Своєрідного «звучання» складу делегації надавало прізвище одного з наймолодших її членів за квотою «регiоналiв». Це представник делегації України у ПАРЄ Вiктор Янукович – син Прем'єр-мiнiстра України:
– Партія регіонів завжди мала багатовекторну політику. І тавро, мовляв, новий склад «проросійський», ставлять на нас несправедливо. Ми завжди виступали за європейську інтеграцію. Але передусім маємо дуже чітко розуміти та добре усвідомлювати, в якому вигляді можемо прийти до Європи, з якою економікою. Наскільки сьогодні ми потрібні Європі і наскільки сьогодні потрібна Європа нам?..
Оптимiстичнi очікування щодо роботи у Страсбурзі i в іншого молодого члена делегації парламенту України у ПАРЄ від БЮТ Валерія Писаренка. Зрозуміло, що для всього потрібен час. Для адаптації на такому високому рівні, як Рада Європи, час також потрібний. Але ритм роботи у ПАРЄ – це не ритм баталій у Верховній Раді. Тож призвичаїтися, можливо, буде і легше, і швидше:
– Я вже бачив тут кількох парламентаріїв, якi досить спокійно почуваються i навіть подекуди на засіданнях дозволяють собі трохи подрімати. Але це не означає, що тут немає робочого процесу. Навпаки, робочий процес триває. Звісно, Європа велика. I питання, якi розглядають у Раді Європи, мають ширший та масштабний характер. Тому неправильно було б очікувати, що буде якась конкретизація усіх питань.
Як одне з питань порядку денного осіння сесія ПАРЄ розглядала «гарантії рiвностi чоловіка та жінки у прийнятті рішень». У тому числі й рішень політичних. Депутат від України в ПАРЄ Олена Бондаренко не без задоволення зазначила, що врешті й Україна зрозуміла важливість цього питання. А присутність у нашій новій делегації жінок є яскравим прикладом цього:
– Ми можемо приймати в цій сфері будь-які розкiшнi закони. Але вони можуть просто не діяти. Тому що треба змінювати ставлення влади виконавчої, ставлення суспільне до жінок. А найголовніше – ставлення жінок до себе! Якi досі не навчилися, я переконана, оцінювати себе як повноправну одиницю українського полiтикуму нарiвнi з чоловіками.
Депутат Григорiй Немиря – член БЮТ та один із заступників голови делегації прокоментував ті політичні моменти, щодо яких у Ради Європи цієї осені постало найбільше запитань:
– Це головно – доповідь щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини. I Україна опинилася серед 5 країн, які тут критикували. Під час обговорення цього питання вживали терміни на кшталт «системне порушення виконання». Переконаний, це також пов'язане з тим, що не зменшується, а збільшується обсяг запитів i звернень з України до Європейського суду з прав людини. Думаю, що всі в Україні, зокрема новий уряд, мають приділити цій проблемі особливу увагу.
Автор: Сергій Дойко
Архів журналу Віче
![]() |
№9 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
NYT: Перші танки Abrams прибули в Україну
Зеленський підтвердив прибуття танків Abrams в Україну
Автомобільна акустична система: Завдяки музиці вдосконалюйте подорожі
Лікувальний масаж для дітей - Клініка ЦСМ у Києві
Орбан вкотре пригрозив Україні через права угорської меншини
Лідер виборчої кампанії в Словаччині: Займатися вступом України до ЄС зараз "ілюзорно"
США обрали "наглядача" за допомогою Україні, Зеленський нагородив поляків: новини вихідних
Спікер Палати представників обіцяє зберегти $300 млн для України у бюджеті США на оборону
Выбор зимних шин для автомобиля: ТОП-5 главных правил
Оренда однокімнатних квартир у Вроцлаві. З чого почати?