№22, листопад 2006

ПРОРІХА В ЗАСІКАХПРОРІХА В ЗАСІКАХ

Обсяг продукції сільського господарства за січень–серпень 2006 року в усіх категоріях господарств проти відповідного періоду 2005-го скоротився на 2,8%, у тому числі в сільськогосподарських підприємствах – на 3,9%, у господарствах населення – на 2,0%, повідомляє Держкомстат України.

Зміна обсягів сільськогосподарського виробництва

Середні ціни продажу аграрної продукції сільськогосподарськими підприємствами за всіма напрямами реалізації за січень–серпень 2006 року порівняно з відповідним періодом минулого року зменшилися на 4%, зокрема на продукцію тваринництва – на 10%. А на продукцію рослинництва – на 4% зросли. На 1 вересня нинішнього року в сільськогосподарських підприємствах (окрім малих), а також на підприємствах, що займалися зберіганням і переробкою зернових культур, у наявності було 16,0 млн. т зерна (на 19% менше, ніж на 1 вересня торік), у тому числі 8,9 млн. т пшениці (на чверть менше). Із загальної кількості зерна безпосередньо в аграрних підприємствах у наявності було 9,3 млн. т (на 19% менше, ніж торік), у тому числі 4,8 млн. т пшениці (на 28% менше).

Середня ціна зернових культур, яку пропонували під час закупівлі підприємства зберігання та переробки, в січні–серпні 2006 року становила 525 грн. за тонну, з них на пшеницю – 542 грн. (в аналогічний період 2005 року – відповідно 478 та 497 грн.).

Ріпак – у бензобак

За інформацією Міністерства агрополітики, Україна нарощуватиме виробництво ріпаку. Тільки цьогоріч озимими сортами цієї технічної культури буде засіяно майже 40 тис. гектарів.

Основними виробниками ріпаку наступного року мають стати Полтавська, Хмельницька та Черкаська області, де лише озимою культурою планують засіяти відповідно 50, 40 та 39,5 тис. гектарів. Наразі ріпак сіють практично по всій Україні.
До 2019 року площу сільськогосподарських земель під ріпаком передбачено збільшити до 2,2 млн. гектарів, а валове виробництво (за умови врожайності цієї культури 25 центнерів з гектара) має досягти 5,5 млн. тонн.

За розрахунками вітчизняних фахівців, це дасть змогу виробляти в межах 1,8 млн. тонн біодизеля, або екологічно чистого пального, що в світі використовується як альтернативне іншим видам мінерального пального, зокрема нафті. До речі, сучасний вітчизняний агросектор потребує щороку майже 1,9 млн. тонн дизельного пального та 625 тис. тонн бензину.

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Ексдепутата Деркача у США звинуватили у фінансових злочинах, йому загрожує до 30 років за ґратами Сьогодні, 08 грудня

США не заважають Україні розвивати можливості для ударів на великі відстані – глава Пентагону Вчора, 07 грудня

Німеччина виділяє Україні грант на 200 млн євро для підтримки внутрішньо переміщених осіб Вчора, 07 грудня

ЄС закликав країни Західних Балкан приєднуватися до зовнішньої політики і санкцій блоку Вчора, 07 грудня

Норвегія передає майже 15 млн євро для місії ЄС із тренування українських військових Вчора, 07 грудня

Безалкогольні напої в широкому асортименті в «Продукто» 06 грудня

Латвія анулювала ліцензію телеканалу "Дождь" через ризики для нацбезпеки 06 грудня

Макрон: я завжди підтримую прямий контакт із Путіним, ізоляція для нього найгірше 05 грудня

Угорщина заявила про виключення з граничної ціни на російську нафту, в рішенні ЄС цього немає 04 грудня

РФ і Білорусь змінили угоду про військову співпрацю, Лукашенко заявив про "єдину армію" 04 грудня