№22, листопад 2006
Обсяг продукції сільського господарства за січень–серпень 2006 року в усіх категоріях господарств проти відповідного періоду 2005-го скоротився на 2,8%, у тому числі в сільськогосподарських підприємствах – на 3,9%, у господарствах населення – на 2,0%, повідомляє Держкомстат України.
Зміна обсягів сільськогосподарського виробництва
Середні ціни продажу аграрної продукції сільськогосподарськими підприємствами за всіма напрямами реалізації за січень–серпень 2006 року порівняно з відповідним періодом минулого року зменшилися на 4%, зокрема на продукцію тваринництва – на 10%. А на продукцію рослинництва – на 4% зросли. На 1 вересня нинішнього року в сільськогосподарських підприємствах (окрім малих), а також на підприємствах, що займалися зберіганням і переробкою зернових культур, у наявності було 16,0 млн. т зерна (на 19% менше, ніж на 1 вересня торік), у тому числі 8,9 млн. т пшениці (на чверть менше). Із загальної кількості зерна безпосередньо в аграрних підприємствах у наявності було 9,3 млн. т (на 19% менше, ніж торік), у тому числі 4,8 млн. т пшениці (на 28% менше).
Середня ціна зернових культур, яку пропонували під час закупівлі підприємства зберігання та переробки, в січні–серпні 2006 року становила 525 грн. за тонну, з них на пшеницю – 542 грн. (в аналогічний період 2005 року – відповідно 478 та 497 грн.).
Ріпак – у бензобак
За інформацією Міністерства агрополітики, Україна нарощуватиме виробництво ріпаку. Тільки цьогоріч озимими сортами цієї технічної культури буде засіяно майже 40 тис. гектарів.
Основними виробниками ріпаку наступного року мають стати Полтавська, Хмельницька та Черкаська області, де лише озимою культурою планують засіяти відповідно 50, 40 та 39,5 тис. гектарів. Наразі ріпак сіють практично по всій Україні.
До 2019 року площу сільськогосподарських земель під ріпаком передбачено збільшити до 2,2 млн. гектарів, а валове виробництво (за умови врожайності цієї культури 25 центнерів з гектара) має досягти 5,5 млн. тонн.
За розрахунками вітчизняних фахівців, це дасть змогу виробляти в межах 1,8 млн. тонн біодизеля, або екологічно чистого пального, що в світі використовується як альтернативне іншим видам мінерального пального, зокрема нафті. До речі, сучасний вітчизняний агросектор потребує щороку майже 1,9 млн. тонн дизельного пального та 625 тис. тонн бензину.
Архів журналу Віче
№1 | |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Сибіга прокоментував, чи буде Україна визнавати "президента" Грузії Кавелашвілі
Зеленський перед майбутньою зустріччю з Трампом назвав бажані гарантії безпеки
Зеленський зустрівся з Дудою у Варшаві
Дуда наполягає, що запросити Україну в НАТО треба вже зараз
Сибіга: заборона на прямі переговори з Путіним для України лишається чинною
Сибіга каже, що Україна не відмовиться від вступу в НАТО і не сприйме замінники членства
Зеленський прийняв у Києві міністра оборони Німеччини
Пісторіус: Німеччина вже працює над варіантами "данської моделі" для України
Пісторіус про допомогу Україні на 3 млрд євро: стоїть питання коштів, яких ще немає
Єврокомісарка Кос: у 2025 році можливо відкрити два кластери переговорів з Україною