№22, листопад 2006

Сільгоспвиробники не сплачуватимуть ПДВ

19 жовтня Верховна Рада внесла зміни до Закону України «Про податок на додану вартість» щодо спеціальних режимів оподаткування сільськогосподарських товаровиробників. Отже, за селянами збережено пільги в сплаті податку на додану вартість. 1 січня 2007 року мав би призупинити свою дію спеціальний режим оподаткування сільськогосподарських товаровиробників і набрати чинності стаття 8-1 Закону України «Про податок на додану вартість». Податкове навантаження на сільгоспвиробника мало збільшитися на 4,5 мільярда гривень.

Виступаючи з трибуни Верховної Ради, автор законопроекту голова парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Михайло Гладій зазначив, що оскільки урядом у проекті закону «Про Державний бюджет України на 2007 рік» не передбачено механізму компенсації цього навантаження, відтак логічно ініціювати продовження на один рік цього спеціального режиму оподаткування.

Як вважає Михайло Гладій, продовження пільгового режиму оподаткування забезпечить «пряму підтримку сільськогосподарських товаровиробників в умовах відсутності достатньої кількості коштів державного бюджету. Ці заходи відповідають також положенням статті 3 ГАТ від 1994 року, оскільки становлять субсидію у вигляді доходів, від яких відмовилася держава на користь сільгосптоваровиробників».

Олександр Баранівський, підтримуючи ухвалення законопроекту, зазначив, що нині близько 95 відсотків продуктів харчування, які споживають у країні, – продукція вітчизняного виробництва. І цей здобуток уможливлений саме податковими пільгами. Навіть після істотного зменшення ввізного мита, коли фактично відкрили кордони для іноземних сільгосппродуктів (що було зроблено задля сприяння вступу до СОТ), аграрний сектор зберіг ринкові позиції. І це в умовах, наголосив Олександр Баранівський, коли дотація продукції села у 8, а то й 9 разів нижча, ніж у сусідніх країнах. Показовий приклад Естонії, в якій є лише 800 тисяч гектарів ріллі, а сума дотацій тотожна тій, котру отримують українські селяни, що обробляють відповідно 32 мільйони гектарів. Поновлення ПДВ, яке сьогодні становить 12 відсотків, фактично означало б, що з села буде додатково «вимито» 3,8 мільярда гривень. Цьогоріч на 2 мільярди зросли витрати селян на мінеральні добрива, пальне, а також через подорожчання техніки, зростання заробітної плати, сказав Олександр Баранівський, тож податкові пільги вельми на часі.

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата