№22, листопад 2006
19 жовтня Верховна Рада внесла зміни до Закону України «Про податок на додану вартість» щодо спеціальних режимів оподаткування сільськогосподарських товаровиробників. Отже, за селянами збережено пільги в сплаті податку на додану вартість. 1 січня 2007 року мав би призупинити свою дію спеціальний режим оподаткування сільськогосподарських товаровиробників і набрати чинності стаття 8-1 Закону України «Про податок на додану вартість». Податкове навантаження на сільгоспвиробника мало збільшитися на 4,5 мільярда гривень.
Виступаючи з трибуни Верховної Ради, автор законопроекту голова парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Михайло Гладій зазначив, що оскільки урядом у проекті закону «Про Державний бюджет України на 2007 рік» не передбачено механізму компенсації цього навантаження, відтак логічно ініціювати продовження на один рік цього спеціального режиму оподаткування.
Як вважає Михайло Гладій, продовження пільгового режиму оподаткування забезпечить «пряму підтримку сільськогосподарських товаровиробників в умовах відсутності достатньої кількості коштів державного бюджету. Ці заходи відповідають також положенням статті 3 ГАТ від 1994 року, оскільки становлять субсидію у вигляді доходів, від яких відмовилася держава на користь сільгосптоваровиробників».
Олександр Баранівський, підтримуючи ухвалення законопроекту, зазначив, що нині близько 95 відсотків продуктів харчування, які споживають у країні, – продукція вітчизняного виробництва. І цей здобуток уможливлений саме податковими пільгами. Навіть після істотного зменшення ввізного мита, коли фактично відкрили кордони для іноземних сільгосппродуктів (що було зроблено задля сприяння вступу до СОТ), аграрний сектор зберіг ринкові позиції. І це в умовах, наголосив Олександр Баранівський, коли дотація продукції села у 8, а то й 9 разів нижча, ніж у сусідніх країнах. Показовий приклад Естонії, в якій є лише 800 тисяч гектарів ріллі, а сума дотацій тотожна тій, котру отримують українські селяни, що обробляють відповідно 32 мільйони гектарів. Поновлення ПДВ, яке сьогодні становить 12 відсотків, фактично означало б, що з села буде додатково «вимито» 3,8 мільярда гривень. Цьогоріч на 2 мільярди зросли витрати селян на мінеральні добрива, пальне, а також через подорожчання техніки, зростання заробітної плати, сказав Олександр Баранівський, тож податкові пільги вельми на часі.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
ЗМІ: Німеччина хоче укласти зі США угоду про Patriot для України
Україна отримає 76 млн євро на євроколію від Львова до польського кордону
Україна викликала на розмову посла Угорщини
Зеленський обговорить з Трампом поновлення постачання зі США ракет до Patriot
Зеленський: Україна домовилася з кількома компаніями США про спільне виробництво БПЛА
Фон дер Ляєн: у відповідь на призупинення допомоги Україні від США ЄС посилить підтримку
Швеція виділяє кошти на нові стволи для установок Archer для України
Зеленський прибув до Данії
Джонні24 онлайн: популярні слоти та бонуси
Допомога на поховання на підприємстві: як отримати у 2025