№20, жовтень 2006

«Працювати на благо людей незалежно від партійного прапора»

налаштований Іван ШИЛЕПНИЦЬКИЙ, голова Чернівецької обласної ради

У розмові з нашим кореспондентом очільник самоврядної громади Буковини розповів про найближчі кроки депутатського корпусу області.
– З огляду на повноваження обласної ради, вирішальним, як на мене, є щонайперше формування бюджету та програм соціально-економічного і культурного розвитку, адже саме за цими офіційно прийнятими документами ми зможемо реалізувати дані виборцям обіцянки, а також забезпечити виконання усіх бюджетних зобов'язань і дати поштовх розвитку економіки краю.

На моє глибоке переконання, прийняттю бюджету має передувати складання програм соціально-економічного розвитку, де готується податкова база. І саме тут вишукуються бюджетні надходження. Але таку роботу треба здійснювати не за місяць до сесії, а протягом усього року. Я зроблю усе, щоб з допомогою голів комісій та депутатського корпусу відійти від цього стереотипу.

Що ми передусім обіцяли людям під час виборчих перегонів? Роботу і зарплату! Все інше – похідне, бо залежить саме від цих чинників.

Чи можна це здійснити? Можна! Звісно, якщо взяти у союзники виробничу сферу, як її називали раніше, або бізнес, як кажуть тепер. Для нас це означає і сприяти великому бізнесові, і створювати однакові для всіх умови для початкового бізнесу. Використання можливостей обласного бюджету та фінансово-кредитних установ, ліквідація тяганини під час реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності та унеможливлення поборів з підприємницьких структур також сприятимуть розвитку малого й середнього бізнесу. Все це дасть можливість отримати за наступні п'ять років значно більше надходжень до обласного бюджету та наблизитися до розв'язання питання самофінансування.
Ми повинні переглянути підходи до розвитку аграрного виробництва в області, де є великий нереалізований потенціал, розуміючи передусім, що великотоварним виробництвом через об'єктивні причини неможливо охопити всіх виробників. Саме тому тут треба приділяти увагу розвитку і великотоварних формувань, і дрібних фермерських господарств. Для цього необхідно насамперед створити умови для взаємовигідної реалізації сільськогосподарської продукції або її переробки на місцях.
Через фракції і партії, а також через народних депутатів, які представляють область у Верховній Раді України, ініціюватимемо створення сприятливих економічних та фінансових умов для поновлення парку сільськогосподарської техніки.

Ліс – наше природне багатство. За зростання ефективності його використання вагомо збільшаться надходження до бюджетів регіональних громад, на території яких здійснюється лісозаготівля. Для цього, на мій погляд, потрібна комплексна програма розвитку лісової, заготівельної та деревообробної галузі на десять років з пріоритетом глибокої переробки деревини на місцях. Це цілком відповідає нашим повноваженням. Так само нашим обов'язком згідно з законом є залучення значних інвестицій, завдяки яким можна створити багато робочих місць.

Потрібна системна робота у створенні базової інфраструктури. Для цього, на мою думку, необхідно негайно сформувати і протягом п'яти років шляхом залучення коштів місцевих та державного бюджетів, інших джерел фінансування здійснити програму реконструкції, асфальтування та ремонту шляхів, що зв'язують населені пункти області, завершити телефонізацію, визначитися з газифікацією, здійснити програму реформування житлово-комунального господарства та його розвитку в сільській місцевості. Така робота з використанням наявного економічного потенціалу, географічного розташування та рекреаційних можливостей області дасть можливість ефективно залучати іноземні інвестиції та капіталовкладення з інших регіонів України, що, також, спонукатиме до подальшого розвитку туристичної галузі.

Обласна рада має конкретні зобов'язання перед законодавством і щодо раціонального використання надр та охорони довкілля. Вважаю своїм обов'язком спільно з депутатами ініціювати проведення інвентаризації усіх родовищ корисних копалин на відповідність нормативним актам їх фактичної експлуатації.

Спільно з профільними управліннями виконавчої влади потрібно навести лад у басейнах річок, особливо стосовно експлуатації несанкціонованих кар'єрів. Я переконаний: разом, використовуючи наші повноваження, ми спроможні впорядкувати облік видобутку нафти та газу на території області й домогтися відповідної сплати платежів податків до її бюджету.

Ми й надалі повинні надавати достатньо коштів з бюджету на навчання дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей-сиріт, удосконалювати матеріальну базу освіти, сприяти реалізації державних програм «Шкільний автобус», «Комп'ютерний клас – у кожну школу».

Разом з виконавчою владою нам слід відпрацювати алгоритм забезпечення молодих людей першим робочим місцем. Не менш важливим є реалізація програми «Фельдшерсько-акушерський пункт – у кожному населеному пункті», забезпечення усіх лікувальних установ медичною апаратурою, транспортними засобами та переліком найуживаніших безплатних медикаментів. Усе це реально, і все це буде зроблено.

Час висунув і принципово нові суспільні проблеми, які потребують постійної уваги з нашого боку: це наркоманія, СНІД, дитяча безпритульність, злочинність. Розв'язуючи ці проблеми шляхом складання відповідних програм, потрібно здійснювати належне фінансування та контроль за виконанням прийнятих рішень.

Переконаний, що серед депутатів, незалежно від партійного прапора, не буде розбіжностей під час надання гарантованої підтримки соціально незахищеним верствам населення, особливо інвалідам, самотнім, престарілим, пенсіонерам, багатодітним, у межах програми «Турбота», у забезпеченні захисту соціальних інтересів жінок, молоді, військовослужбовців, будемо солідарними у спільній роботі з виховання в людей моральних чеснот, співчуття, милосердя та доброчинності.

Розкриваючи програму дій, я не ставив за мету охопити всі завдання обласної ради, виокремив тільки деякі ключові проблеми, спільна робота над якими, переконаний, принесе користь усім жителям Буковинського краю.

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Сьогодні, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії Вчора, 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол Вчора, 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами Вчора, 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку Вчора, 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України Вчора, 23 квітня

Тонкощі використання клейових сумішей для армування плит пінополістиролу Вчора, 23 квітня

Союзники назвали дату нової зустрічі щодо зброї для ЗСУ у форматі "Рамштайн" 22 квітня

Кулеба розказав міністрам ЄС, що ще є можливість запобігти гіршим сценаріям 22 квітня

Норвегія приєднається до ініціативи з забезпечення України засобами ППО 22 квітня