№18, вересень 2006

Ностальгії було більше, ніж роздумів про майбутнє

ІV Всесвітній форум українців, на який до Києва прибули майже дві тисячі учасників, тривав три дні (18–20 серпня). Цьогорічне зібрання стало однією з головних подій у рамках відзначення 15-ї річниці незалежності України. Заходи розпочалися в Центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім».

Там відкрилися кілька експозицій: малюнків юних переможців Всеукраїнського дитячого конкурсу, прадавнього та сучасного гончарства, творів майстрів народного мистецтва, фотографій та книжок (на виставці понад сто вітчизняних і зарубіжних видавництв представили 50 тисяч своїх новинок).

Урочиста церемонія офіційного відкриття форуму відбулася в Національному палаці мистецтв «Україна», де з промовою виступив Президент Віктор Ющенко. Привітання учасникам і делегатам надіслав Голова Верховної Ради України Олександр Мороз, який, зокрема, наголосив: «Суспільно-політичні події останніх років довели світові, що Україна відбулася як повноправний суб'єкт міжнародної спільноти». Прем'єр-міністр України Віктор Янукович не брав участі в роботі форуму.

Від імені майже 20 мільйонів етнічних українців, які мешкають у більш як 60 країнах, виступили голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Горинь і президент Світового конгресу українців Аскольд Лозинський. Саме він заздалегідь попросив делегатів не вигукувати й не свистіти в залі, а на повен голос заявити, що Україна й досі не стала справді українською. Загалом ностальгії було більше, ніж претензій до влади та роздумів про майбутнє. Однак ніхто ні з далекого, ні з близького зарубіжжя не сказав: «Повертаюся додому!». Обійми, сльози, пісні – все це домінувало і в святково прикрашених залах, і на Співочому полі, де закриття форуму увінчалося концертом фольклорних колективів та зірок української естради.

Запам'ятається широкоформатне й різнопланове дійство не лише екскурсіями столицею, відвідинами Центру народної творчості «Музей Івана Гончара», бесідами з високопосадовцями, пристрасними закликами на захист української мови чи виборами нового голови Української всесвітньої координаційної ради (ним на безальтернативній основі став поет Дмитро Павличко), а насамперед аналітичними «круглими столами», присвяченими голодомору 1932–1933 років та глобальним тривогам світового українства, зокрема проблемам потужної «четвертої хвилі» трудової еміграції, яка створила свою міжнародну громадську організацію.

Автор: Микола ЯСЕНЬ

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України 23 квітня