№18, вересень 2006

Ностальгії було більше, ніж роздумів про майбутнє

ІV Всесвітній форум українців, на який до Києва прибули майже дві тисячі учасників, тривав три дні (18–20 серпня). Цьогорічне зібрання стало однією з головних подій у рамках відзначення 15-ї річниці незалежності України. Заходи розпочалися в Центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім».

Там відкрилися кілька експозицій: малюнків юних переможців Всеукраїнського дитячого конкурсу, прадавнього та сучасного гончарства, творів майстрів народного мистецтва, фотографій та книжок (на виставці понад сто вітчизняних і зарубіжних видавництв представили 50 тисяч своїх новинок).

Урочиста церемонія офіційного відкриття форуму відбулася в Національному палаці мистецтв «Україна», де з промовою виступив Президент Віктор Ющенко. Привітання учасникам і делегатам надіслав Голова Верховної Ради України Олександр Мороз, який, зокрема, наголосив: «Суспільно-політичні події останніх років довели світові, що Україна відбулася як повноправний суб'єкт міжнародної спільноти». Прем'єр-міністр України Віктор Янукович не брав участі в роботі форуму.

Від імені майже 20 мільйонів етнічних українців, які мешкають у більш як 60 країнах, виступили голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Горинь і президент Світового конгресу українців Аскольд Лозинський. Саме він заздалегідь попросив делегатів не вигукувати й не свистіти в залі, а на повен голос заявити, що Україна й досі не стала справді українською. Загалом ностальгії було більше, ніж претензій до влади та роздумів про майбутнє. Однак ніхто ні з далекого, ні з близького зарубіжжя не сказав: «Повертаюся додому!». Обійми, сльози, пісні – все це домінувало і в святково прикрашених залах, і на Співочому полі, де закриття форуму увінчалося концертом фольклорних колективів та зірок української естради.

Запам'ятається широкоформатне й різнопланове дійство не лише екскурсіями столицею, відвідинами Центру народної творчості «Музей Івана Гончара», бесідами з високопосадовцями, пристрасними закликами на захист української мови чи виборами нового голови Української всесвітньої координаційної ради (ним на безальтернативній основі став поет Дмитро Павличко), а насамперед аналітичними «круглими столами», присвяченими голодомору 1932–1933 років та глобальним тривогам світового українства, зокрема проблемам потужної «четвертої хвилі» трудової еміграції, яка створила свою міжнародну громадську організацію.

Автор: Микола ЯСЕНЬ

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Як правильно обрати медичну страховку для виїзду за кордон Сьогодні, 20 травня

ЗМІ: Мінфін Німеччини погодився виділити додаткові кошти на військову підтримку України Вчора, 19 травня

У партії Шольца закликали до захисту неба України з території НАТО 18 травня

Хорватія затвердила новий уряд на чолі з проукраїнським прем’єр-міністром 18 травня

Welt: ЄС допускає навчання українських військових на території України з 2025 року 18 травня

Зеленський оптимістичний щодо переговорів з ЄС: "Навіть складні партнери стали простішими" 17 травня

У НАТО вважають, що Росія не має сил для стратегічного прориву на Харківщині 17 травня

ЗМІ: У Німеччині проходять обшуки в ультраправого політика, який міг отримувати гроші від Росії 16 травня

Міноборони Греції заперечує таємні поставки зброї Україні 16 травня

Президент Португалії пояснив ситуацію із візитом Зеленського 16 травня