передплата Українською | In English

№13, липень 2006

Не чіпай мої креслення!Не чіпай мої креслення!

Політична математика під прицілом ультиматуму

Переговори між БЮТ, НСНУ та СПУ завершилися підписанням тексту під назвою «Угода про створення коаліції демократичних сил у Верховній Раді V скликання». Розлогий документ містить три частини і XII розділів. Він цілком може стати підґрунтям бюджетного процесу. Саме тому, порушуючи соціально-економічні питання, редакція пропонує читачам ознайомитись із положеннями коаліційної угоди, адже саме на її основі діятимуть (так принаймні планується) і Верховна Рада, і сформовані законодавцями органи виконавчої влади.

Цілком прозаїчне, та далеко не останнє питання угоди – спосіб розподілу посад у керівних органах Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Відтак квінтесенція політичного опусу:
Програму дій заявлено, залишилося її виконати.
Однак у помаранчевому стані не завважили, що політичні тексти можуть компонувати і конкуренти. 26 червня Партія регіонів представила свій «ответ Чемберлену» – «Ультиматум Політради Партії регіонів». Суть документа викладено в таких трьох основних пунктах вимог:
1) обрання Голови Верховної Ради в рамках Регламенту та Конституції, що передбачає таємне голосування і виключає будь-яке пакетне голосування.
2) розподіл парламентських комітетів із обов'язковим дотриманням принципу пропорційності представництва всіх депутатських фракцій; керівництво основними парламентськими комітетами, контролюючими органами на кшталт Рахункової палати, участь в управлінні регіонами;
3) внесення пропозиції та призначення Прем'єр-міністра згідно з Конституцією України.
Хто міг сумніватися, що автори не потурбуються про своє кохане дитятко. Відтак роботу Верховної Ради заблоковано.
Надамо слово не тільки документам, а й їхнім творцям.

На фото: Президент України провів зустрічі з лідерами парламентських фракцій – учасниць коаліції: Юлією Тимошенко (БЮТ), Романом Безсмертним («Наша Україна») та Олександром Морозом (Соціалістична партія України), а також із Віктором Януковичем (Партія регіонів) і Петром Симоненком (Комуністична партія України). Звертаючись до них, глава держави наголосив на необхідності конструктивного діалогу й досягнення порозуміння між політичними силами, що зніме напруження в парламенті та зробить Верховну Раду дієздатною.
Київ. 4 липня 2006 року

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата