№13, липень 2006

Не чіпай мої креслення!

Політична математика під прицілом ультиматуму

Переговори між БЮТ, НСНУ та СПУ завершилися підписанням тексту під назвою «Угода про створення коаліції демократичних сил у Верховній Раді V скликання». Розлогий документ містить три частини і XII розділів. Він цілком може стати підґрунтям бюджетного процесу. Саме тому, порушуючи соціально-економічні питання, редакція пропонує читачам ознайомитись із положеннями коаліційної угоди, адже саме на її основі діятимуть (так принаймні планується) і Верховна Рада, і сформовані законодавцями органи виконавчої влади.

Цілком прозаїчне, та далеко не останнє питання угоди – спосіб розподілу посад у керівних органах Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Відтак квінтесенція політичного опусу:
Програму дій заявлено, залишилося її виконати.
Однак у помаранчевому стані не завважили, що політичні тексти можуть компонувати і конкуренти. 26 червня Партія регіонів представила свій «ответ Чемберлену» – «Ультиматум Політради Партії регіонів». Суть документа викладено в таких трьох основних пунктах вимог:
1) обрання Голови Верховної Ради в рамках Регламенту та Конституції, що передбачає таємне голосування і виключає будь-яке пакетне голосування.
2) розподіл парламентських комітетів із обов'язковим дотриманням принципу пропорційності представництва всіх депутатських фракцій; керівництво основними парламентськими комітетами, контролюючими органами на кшталт Рахункової палати, участь в управлінні регіонами;
3) внесення пропозиції та призначення Прем'єр-міністра згідно з Конституцією України.
Хто міг сумніватися, що автори не потурбуються про своє кохане дитятко. Відтак роботу Верховної Ради заблоковано.
Надамо слово не тільки документам, а й їхнім творцям.

На фото: Президент України провів зустрічі з лідерами парламентських фракцій – учасниць коаліції: Юлією Тимошенко (БЮТ), Романом Безсмертним («Наша Україна») та Олександром Морозом (Соціалістична партія України), а також із Віктором Януковичем (Партія регіонів) і Петром Симоненком (Комуністична партія України). Звертаючись до них, глава держави наголосив на необхідності конструктивного діалогу й досягнення порозуміння між політичними силами, що зніме напруження в парламенті та зробить Верховну Раду дієздатною.
Київ. 4 липня 2006 року

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата