№12, червень 2006

Вісім дверей

2006-й – Рік дитини
1 червня – День захисту дітей


Чи пам'ятаєте ви, скільки сходинок треба здолати, щоб підійти до ліфта в себе вдома? Або скільки дверей відчинити, щоб потрапити на прийом до лікаря в районну поліклініку? Світлана Мельник знає ці цифри абсолютно точно. Вона мати дитини, хворої на дитячий церебральний параліч. Звичайна прогулянка надворі потребує ретельної підготовки й сил. Її дочці чотири роки, вивести дитину на вулицю можна тільки в колясці.
Кожен день ми йдемо на роботу, в магазини, спускаємось і підіймаємось ескалаторами… У столиці немає жодного місця, спеціально обладнаного для людей з обмеженими можливостями. Без сторонньої допомоги вони не можуть потрапити ні в кінотеатр, ні в крамницю. Метро перетворюється на місце, небезпечне для життя.

Світлана з дочкою приїжджає до Києва в центр реабілітації вже не вперше. Це унікальний заклад, де допомагають дітям з органічним ураженням нервової системи. Уся допомога безплатна. З дітьми займаються лікарі, масажисти, тренери, інші спеціалісти. «Краще ставитися до дітей неможливо, – каже Світлана. – Я бачу результати. Тетянка вже навчилася стояти». Курс триває від трьох до чотирьох тижнів. Увесь цей час мама з дочкою живуть у так званому «готелі». Це палата у шкірно-венерологічному диспансері для дорослих, розташованому по сусідству з центром. «Ну що ви! Ми щасливі, бо не маємо змоги орендувати житло і їздити сюди здалеку. А палату нам дають безплатно».

Справді, ближче поселити своїх пацієнтів центр не має змоги. В диспансері для приїжджих відведено крило. Тут є всього по одному: ванна кімната, туалет, електрична плитка та холодильник. На 10 палат-номерів. Розетки – в коридорі, тож персонал знає, що попри заборону мами користуються електричними чайниками і плитами. Всі ставляться з розумінням – мінімум умов для проживання компенсується максимумом уваги й допомоги з боку медиків.

Глобально держава начебто забезпечує необхідним і дітей, і матерів. Але… Щодня батьки, а це переважно матері, стикаються з десятками, здавалося б, дрібних незручностей, які перетворюють їхнє й без того нелегке життя на пекло. Відчинити двері, тримаючи на руках дитину й сумки з ліками, без яких не можна виходити з дому, підняти коляску на 4–5-й поверх у будівлі без ліфта, зайти в автобус чи тролейбус із коляскою… Перелік нескінченний.

Мабуть, гуманним і демократичним суспільство можна назвати тоді, коли людина в інвалідній колясці без сторонньої допомоги може потрапити в будь-яке потрібне їй місце. Бо держава подумала про всіх (!) своїх громадян.

Автор: Катерина БАЛАБУЄВА

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України 23 квітня