передплата Українською | In English

№10, травень 2006

26 квітня. 20 років по тому26 квітня. 20 років по тому

20 років… Навіть не віриться, що так багато сплинуло часу від дня трагедії. У пам'яті залишився Київський вокзал – за два тижні вивезли майже всіх дітей. А місто жило своїм життям: працювало, стояло в чергах, обтиралося зволоженим рушником від пилу радіації (так рекомендували лікарі та високопосадовці), щоб урятуватися від страху. Уже пізніше всі ми довідаємося про недосконалість конструкції ЧАЕС, про звинувачення трьох академіків – Александрова, Доллежаля і Легасова. Це вже було потім. Як і узагальнення про те, що атомна енергетика – небезпечна. Коли до неї ставитися недбало.

…Уночі о 1 годині 24 хвилині вдарили чорнобильські дзвони. Лягли квіти, тремтіли вогнища поминальних свічок. Державні мужі і просто громадяни скорботно схилили голови перед жертвами Чорнобиля.

Цього дня Президент України Віктор Ющенко відвідав Чорнобильську АЕС і зустрівся з ліквідаторами та працівниками станції. Він вручив ключі від автомобілів тим, хто ліквідував наслідки аварії.

Президент України взяв участь у зборах, присвячених 20-річчю Чорнобиля, й відзначив державними нагородами ветеранів і ліквідаторів. Відбулася церемонія покладання квітів до меморіальних дощок загиблим.

Мітинг-реквієм біля пам'ятника "Жертвам Чорнобильської катастрофи", парламентські слухання: "20 років Чорнобильської катастрофи: підсумки і перспективи". Що ж підсумовують парламентарії й учені?

Зона відчуження сьогодні – це 2600 квадратних кілометрів забруднених територій, що ізольовані від зовнішнього світу й мають свій особливий статус. У найближчому майбутньому передбачено великі роботи, пов'язані з виведенням із експлуатації ЧАЕС, будівництвом над "саркофагом" "Укриття-2", нового сховища відпрацьованого ядерного палива, захоронення радіоактивних відходів.

Ці само питання обговорювали й на прес-конференції за підсумками Міжнародної науково-практичної конференції "Двадцять років Чорнобильської катастрофи. Погляд у майбутнє". У ній узяли участь представники МНС, Міністерства охорони здоров'я, інших державних і громадських організацій.

Перший заступник Голови парламенту Адам Мартинюк вручив відзнаки Верховної Ради ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

Годиною пізніше в Міністерстві внутрішніх справ Юрій Луценко урочисто вручив державні й відомчі нагороди працівникам та ветеранам ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС.

І чи не найбільше зібралося людей на майдані Незалежності. Саме там відбулася акція "Журавлики пам'яті". 1000 цих птахів із найкращими побажаннями випустили в небо на повітряних кульках. Організатор цієї акції – Київський клуб оригамі спільно з Подільським районним управлінням освіти, музеєм Чорнобиля, Київським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, фірмою "Шарте-М" за підтримки Посольства Японії в Україні.

19 година – загальнонаціональна хвилина мовчання.

20 років… Уже в покоління дітей Чорнобиля народжуються діти. І хоч би що прогнозували вчені, вони народжуються. Це – наше майбутнє. Нехай буде воно здоровим і міцним!

НА ФОТО: Керівництво держави на поминальному молебні та церемонії покладання квітів до Меморіального кургану з нагоди 20-х роковин трагедії на ЧАЕС. Присутні Голова Верховної Ради Володимир Литвин, Президент України Віктор Ющенко, Прем'єр-міністр Юрій Єхануров і секретар РНБО Анатолій Кінах вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих під час ліквідації наслідків катастрофи. 26 квітня 2006 року

Автор: Оксана ГРЕЧАНЮК

Плакат - брат барикад

Останні новини

Ердоган має важелі, щоб стимулювати Путіна до виконання угод - посол Сьогодні, 08 серпня

Косово оголосило затриману напередодні пропагандистку РФ персоною нон грата Вчора, 07 серпня

Зеленський попросив ЄС ввести санкції проти атомної галузі РФ за обстріли ЗАЕС Вчора, 07 серпня

Косово затримало російську журналістку за підозрою у шпигунстві Вчора, 07 серпня

Ердоган вважає, що "зернова угода" ствоює передумови для ширших перемовин України й Росії 06 серпня

Німецький міністр назвав крадіжку українського зерна Росією "огидною формою війни"  06 серпня

Британська розвідка: РФ масово перекидає війська на південь, починається нова фаза війни 06 серпня

США готують для України пакет військової допомоги на $1 млрд – ЗМІ 06 серпня

ЄС запровадив нові санкції проти Януковича і його сина 05 серпня

В ОП впевнені, що Україна не втратить статус кандидата на вступ до ЄС 05 серпня