№9, травень 2005

"Кінотур-2005": головний герой – людина в погонах

У Житомирі відбулося попереднє представлення ІІ Відкритого фестивалю екранних мистецтв "Кінотур-2005". Цього разу він проходитиме в жовтні в рамках Року ветерана й буде присвячений 60-річчю Перемоги у Другій світовій війні та пам'яті видатного українського кінорежисера Сергія Параджанова. Організатори заходу – Житомирська обласна спілка ветеранів афганської війни та громадська організація "Творче об'єднання мистецтв "Аполлон".Вересень

25.1985 р.

У Москві відбулась установча конференція Всесоюзного товариства боротьби за тверезість, котре долучилося до виконання відомого горбачовського указу, внаслідок якого в СРСР удвічі скоротився продаж горілки (а вживання самогону збільшилось у п'ять разів), у Криму і Закавказзі вирубано десятки тисяч гектарів виноградників.
"Кінотур" уже має свою історію. Торік у жовтні в Житомирі представники двох десятків творчих об'єднань, телекомпаній і студій із двадцяти чотирьох міст України показали майже дев'яносто робіт на військово-патріотичну тематику з роздумами про героїчне минуле країни, долю людини в погонах. Одинадцять учасників фестивалю стали переможцями в різних номінаціях, дві роботи було відзначено спеціальними й сімнадцять – заохочувальними призами.

– Одна з ідей фестивалю – знайти й підтримати молоді таланти, – зазначив на прес-конференції генеральний директор "Кінотуру" Валентин Кузнецов. – Минулорічна учасниця – сімнадцятирічна дівчина із Запоріжжя, переможниця в номінації "Армія і підліток" за нашої підтримки вступила на факультет режисури одного зі столичних вузів.

Високу оцінку фестивалю дав знаний митець, режисер-постановник кіностудії імені О. Довженка Володимир Фесенко:

– Мистецьких заходів такого плану в Україні більше немає. Його мета – підняти престиж служби в армії, зміцнити в суспільстві позитивний образ захисника Вітчизни, співробітника правоохоронних органів, миротворця, прикордонника, працівника рятувальної служби.

Цього року житомирський "Кінотур" виходить на міжнародний рівень. Як запевнив Валентин Кузнецов, буде багато робіт із Росії, є також попередні домовленості з Білоруссю, Казахстаном, Прибалтикою. Обіцяли співробітництво Ізраїль (там є окремий військовий телеканал), Вірменія, Польща та Німеччина. Новинка фестивалю – чотири додаткові номінації (зокрема, "Бойова козацька слава: за віру, за вірність") і ще один спеціальний приз – за монтаж. Організатори "Кінотуру" найбільше зацікавлені в роботах (навіть якщо вони записані в "домашніх" умовах) молодих непрофесійних авторів.

Автор: Вероніка КАВУН (Житомир)

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України 23 квітня