передплата Українською | In English

№9, травень 2005

"Кінотур-2005": головний герой – людина в погонах

У Житомирі відбулося попереднє представлення ІІ Відкритого фестивалю екранних мистецтв "Кінотур-2005". Цього разу він проходитиме в жовтні в рамках Року ветерана й буде присвячений 60-річчю Перемоги у Другій світовій війні та пам'яті видатного українського кінорежисера Сергія Параджанова. Організатори заходу – Житомирська обласна спілка ветеранів афганської війни та громадська організація "Творче об'єднання мистецтв "Аполлон".Вересень

25.1985 р.

У Москві відбулась установча конференція Всесоюзного товариства боротьби за тверезість, котре долучилося до виконання відомого горбачовського указу, внаслідок якого в СРСР удвічі скоротився продаж горілки (а вживання самогону збільшилось у п'ять разів), у Криму і Закавказзі вирубано десятки тисяч гектарів виноградників.
"Кінотур" уже має свою історію. Торік у жовтні в Житомирі представники двох десятків творчих об'єднань, телекомпаній і студій із двадцяти чотирьох міст України показали майже дев'яносто робіт на військово-патріотичну тематику з роздумами про героїчне минуле країни, долю людини в погонах. Одинадцять учасників фестивалю стали переможцями в різних номінаціях, дві роботи було відзначено спеціальними й сімнадцять – заохочувальними призами.

– Одна з ідей фестивалю – знайти й підтримати молоді таланти, – зазначив на прес-конференції генеральний директор "Кінотуру" Валентин Кузнецов. – Минулорічна учасниця – сімнадцятирічна дівчина із Запоріжжя, переможниця в номінації "Армія і підліток" за нашої підтримки вступила на факультет режисури одного зі столичних вузів.

Високу оцінку фестивалю дав знаний митець, режисер-постановник кіностудії імені О. Довженка Володимир Фесенко:

– Мистецьких заходів такого плану в Україні більше немає. Його мета – підняти престиж служби в армії, зміцнити в суспільстві позитивний образ захисника Вітчизни, співробітника правоохоронних органів, миротворця, прикордонника, працівника рятувальної служби.

Цього року житомирський "Кінотур" виходить на міжнародний рівень. Як запевнив Валентин Кузнецов, буде багато робіт із Росії, є також попередні домовленості з Білоруссю, Казахстаном, Прибалтикою. Обіцяли співробітництво Ізраїль (там є окремий військовий телеканал), Вірменія, Польща та Німеччина. Новинка фестивалю – чотири додаткові номінації (зокрема, "Бойова козацька слава: за віру, за вірність") і ще один спеціальний приз – за монтаж. Організатори "Кінотуру" найбільше зацікавлені в роботах (навіть якщо вони записані в "домашніх" умовах) молодих непрофесійних авторів.

Автор: Вероніка КАВУН (Житомир)

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Офіційно: Фінляндія оголосила, що подасть заявку на вступ до НАТО Вчора, 15 травня

Німеччина має можливість очолити процес вступу України до ЄС – Кулеба Вчора, 15 травня

Глава МЗС Британії: перемога України є стратегічним і моральним імперативом для Заходу 14 травня

Кулеба – G7: Україні потрібні ракетні системи залпового вогню і авіація 13 травня

Україна може бути в ЄС швидше, ніж за 10 років - Клімкін 13 травня

Німецький міністр назвав крадіжку українського зерна Росією "огидною формою війни"  13 травня

Зеленський: я готовий говорити з Путіним, але без посередників і ультиматумів 13 травня

Основні види аудиту контекстної реклами 13 травня

Холодильники з технологією No Frost: у чому полягає їхня особливість та визнання серед споживачів? 13 травня

Загострення у газовій війні та конфіскація російських активів: підсумки на економічному фронті 13 травня