«Школьные годы чудесные», якщо таланить на педагогів.…
Дерево пізнається за його плодами. Скуштувавши плід, дерево поливають або зрубують, якщо ласунчик, звісно, не помирає від отруєння. Пропонуємо читачам плід із нашого наукового дерева. 22 травня, як повідомлялося в №11 «Віча», в Інституті держави і права ім. В.…
Демократичні зміни потребують гармонійного розвитку економічної, політичної та правової систем. Велику роль у цьому процесі відіграють удосконалення правових механізмів та засобів і передусім ефективність законодавства.
Нещодавно в одній із газетних публікацій я назвав події, які відбувають-ся в правовому житті України, юридичною революцією [1].
В Україні принцип поділу влади на законодавчу, виконавчу та судову вперше було проголошено Верховною Радою 16 червня 1990 року в Декларації про державний суверенітет, а нині закріплено у статті 6 Конституції України.…
Одним із чинників забезпечення якості законодавства, а саме його високого технічного рівня, є законодавча техніка.
За підсумками парламентських виборів, що відбулися 26 березня 2006 року, до Верховної Ради пройшли 5 політичних сил: Партія регіонів – 32,14% (186 мандатів); БЮТ – 22,29% (129 мандатів); Блок «Наша Україна» – 13,95% (81 мандат); СПУ – 5,69% (33…
Вибори до Верховної Ради України 2006 року відбувалися в складних соціально-економічних і політичних умовах. Під час їх підготовки та проведення процес політичної структуризації набув нової сили. Однак його характер виявився далеким від конструктивності.
Ситуація, яка склалася в державі (аналіз чинників кризи державного будівництва в Україні детальніше розглянуто в [1], [2], [3], [4]), уможливлює започаткування нового етапу державного будівництва – фазового переходу.
Вибір моделі політичного розвитку – вельми актуальне питання для пострадянської України. Своєрідним орієнтиром виступає модель ліберальної демократії, яка стала взірцем для багатьох постсоціалістичних країн.…
Американський соціолог Д.
Черговий етап технологічної революції в інформаційній сфері зумовлює серйозні зміни в суспільстві загалом. Змінюється спосіб життя мільйонів людей. Процеси глобалізації торкаються дедалі нових сфер діяльності. Й інформаційна стає не тільки найважливішою сферою міжнародної співпраці, а й об'єктом суперництва.
Термін «плюралізм» походить від латинського слова «plus», «pluris», що означає «більше». Найпоширенішою в історичному минулому формою філософського плюралізму є дуалізм, згідно з яким матерія і дух виступають однаково первинними й автономними відносно одне одного началами або субстанціями.
Проблема визначення та пошуку оптимальних стратегій демократизації у так званих країнах демократичного транзиту відіграє дедалі помітнішу роль у сучасній західній політичній науці. Цікаві зауваження щодо цього сформульовано у праці «Поліархія: участь та опозиція» відомого американського дослідника Роберта А. Даля.…
(нотатки за мотивами циклу публіцистичних статей Є. Гуцала «Ментальність орди») «Ментальність орди»– велика провокація. Читаєш: Боже мій, усе – правда! Але правда, подана емоційно й однобічно.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Свириденко: США та Україна хочуть підписати "угоду про безпілотники"
Радник Орбана заявив, що Україну "не просили воювати" з Росією від імені Угорщини
ЄС остаточно схвалив один із "найжорстокіших" пакетів санкцій проти Росії
Орбан лякає, що 20-25% бюджету ЄС підуть Україні
Посли ЄС затвердили 18-й пакет санкцій ЄС проти РФ
ЗМІ: Британія може приєднатися до закупівель зброї у США для України
Словаччина та Мальта обіцяють зняти вето з 18-го пакета санкцій ЄС проти РФ
Посли ЄС в Брюсселі можуть ухвалити 18-й пакет санкцій ЄС проти РФ зранку 18 липня
МЗС обурене санкціями Угорщини проти українських військових посадовців
Джерела: Рада ЄС 18 липня не голосуватиме за 18-й пакет санкцій ЄС проти Росії