Віцепрем’єрка та міністерка юстиції Ольга Стефанішина вважає, що європейські партнери готові до особливого ставлення у переговорах про вступ України до ЄС.
Віцепрем’єрка та міністерка юстиції Ольга Стефанішина вважає, що європейські партнери готові до особливого ставлення у переговорах про вступ України до ЄС.
Про це вона заявила на конференції Accession Exchange Forum у Києві, повідомляє кореспондент "Європейської правди".
За словами віцепрем’єрки, що є відповідальною за євроінтеграцію України та очолює переговорну команду України, на зустрічах з європейськими партнерами вже обговорюються механізми прискорення інтеграції.
"На кожній зустрічі я чую два запитання – чи ми сприймаємо весь обсяг права ЄС, і чи потребуємо ми процедур прискореної інтеграції", - заявила вона.
Стефанішина наголосила, що питання про готовність імплементувати весь обсяг EU acquis, тобто законодавства ЄС – стандартне у переговорах з державами-кандидатами, оскільки сторона ЄС має переконатися у цьому, зрозуміти, де можуть знадобитися перехідні періоди тощо.
"Але щодо прискореної інтеграції – це вже щось нове. Ми свого часу ініціювали ці розмови, а тепер нас про це питає сторона ЄС", - пояснила вона. Стефанішина також підкреслила, що сприймає це як готовність ЄС до адаптації цих процедур, оскільки перші кроки для прискорення вже відбуваються.
Зокрема, ЄС готовий відійти від своїх правил щодо послідовного проходження усіх етапів на шляху до членства.
"На відміну від стандартного підходу, ми робимо все паралельно", - пояснила вона.
Як повідомляла "ЄвроПравда", на цій конференції Стефанішина побилася об заклад із журналістом щодо дати вступу України в ЄС.
Посол ЄС в Україні прогнозує, що Україна може вступити у Євросоюз до 2030 року.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Україна приєдналась до останніх пакетів санкцій ЄС проти Росії
Глава МЗС України підтвердив, що незабаром замінять посла у США і не лише
CNN: у Трампа обговорять у вівторок питання про постачання зброї Україні
ЗМІ: Трамп пообіцяв Україні ракети для Patriot і тисне на Німеччину, щоб та продала батарею
Стефанішина: Угорщина не може заблокувати старт переговорів України з ЄС
FT: в ЄС шукають для України до $19 млрд на наступний рік
ЗМІ: США призупинили постачання зброї Україні, бо мають 25% всіх ракет для власних Patriot
Трамп: ми мусимо надіслати Україні зброю – вона має захищатися
Нові ігрові автомати
Зеленський анонсував нові домовленості з партнерами в обороні і відновленні