08 червня

413 млрд євро на сім років. У парламенті Франції підтримали рекордне збільшення витрат на оборону

Національна асамблея Франції в середу схвалила збільшення семирічного оборонного бюджету країни до 413 мільярдів євро, яке Міністерство оборони називало необхідним для підтримання обороноздатності країни.

Національна асамблея Франції в середу схвалила збільшення семирічного оборонного бюджету країни до 413 мільярдів євро, яке Міністерство оборони називало необхідним для підтримання обороноздатності країни.

Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Le Figaro.

Так званий законопроєкт про військове планування на 2024-2030 роки підтримали 408 депутатів нижньої палати парламенту Франції, проти проголосували 87 - передусім представники лівих Комуністичної партії та групи "Франція нескорена".

Остаточне ухвалення законопроєкту у верхній палаті парламенту, Сенаті заплановане на 14 липня, після чого його має підписати президент.

Документ передбачаж збільшення оборонного бюджету Франції у 2030 році до 69 мільярдів євро, тоді як у 2023-му він становить 44 мільярди євро. Таким чином, протягом наступних семи років витрати зростатимуть на 3-4 млрд.

Причиною збільшення витрат міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню називав загрози тероризму, війну в Україні, мілітаризацію космосу і зростання складності кібератак. Також додаткове фінансування має пом’якшити вплив інфляції.

До 2030 року Міноборони Франції планує отримати до 150 броньованих машин Jaguar і три додаткові фрегати. Програми, пов'язані з ядерним стримуванням Франції, та графік будівництва авіаносця наступного покоління до 2038 року зберігаються.

Зекономити довелось на постачанні додаткових бойових літаків Rafale - їх перенесуть на 2032 рік. Дещо скоротять і космічну програму - не запускатимуть третій супутник зв’язку Syracuse IV.

Одна з обговорюваних новацій законопроєкту - збільшення вікового цензу для призову резервістів до збройних сил Франції до 70 років із 60-65. Водночас військової підтримки України, як повідомляв Лекорню, новий оборонний бюджет стосуватись не буде.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Польща шантажує зброєю, Зеленський у Конгресі США, шведські танки для ЗСУ: новини дня Сьогодні, 22 вересня

Зеленський – конгресменам: "Якщо ми не отримаємо допомоги, то програємо війну" Сьогодні, 22 вересня

Зеленський зустрівся з главою Пентагону Сьогодні, 22 вересня

Президент Литви зустрівся з лідерами України і Польщі, закликав владнати розбіжності Вчора, 21 вересня

Оренда однокімнатних квартир у Вроцлаві. З чого почати? Вчора, 21 вересня

Зеленський на зустрічі з Шольцом обговорив першочергові потреби сил оборони України Вчора, 21 вересня

Повний Посібник З Бонусів Безкоштовних Обертань Вчора, 21 вересня

Співагент України розповіла, що Київ вважатиме перемогою за позовом до Гааги про "геноцид" Вчора, 21 вересня

Албанія офіційно підтримала євроатлантичну інтеграцію України Вчора, 21 вересня

Зеленський у Радбезі ООН назвав дві обов’язкові умови завершення війни Вчора, 21 вересня