Пт, 24 червня 2022

Техніка під надійним захистом: який стабілізатор напруги обрати для приватного будинку

Зростання кількості побутової техніки в умовах власного помешкання спонукає споживачів приділяти багато уваги її раціональному та обережному використанню. Це зумовлено не тільки різноманіттям приладдя, але й навантаженням на електричні мережі.

Зростання кількості побутової техніки в умовах власного помешкання спонукає споживачів приділяти багато уваги її раціональному та обережному використанню. Це зумовлено не тільки різноманіттям приладдя, але й навантаженням на електричні мережі. Необачне й одночасне використання увімкненої електроніки або нестабільна напруга можуть негативно вплинути на стан проводки та викликати непередбачені наслідки.

Превентивною та незамінною мірою в такому випадку стане стабілізатор для дому у Кривому Розі, моделі та види якого представлені виробниками в широкому асортименті. 

Різновиди та типи стабілізаторів напруги для приватного будинку

В умовах приватного будинку є можливість використання декількох варіантів такого обладнання – мережевих і магістральних стабілізаторів, що також поділяються на декілька типів. Мережеві приєднуються до звичайної розетки та дозволяють увімкнути окремі побутові прилади. Магістральні контролюють всю електромережу в будинку.

Типи стабілізаторів напруги:

  • Релейні. Мають невеликі розміри, розширений діапазон витримки навантажень, низьку чутливість до змін вхідної напруги. Відзначаються тривалістю ефективної роботи.
  • Електронні. Швидко реагують на зміни в мережі, точно корегують вхідну енергію, зберігають потужність у процесі стабілізації, мають невеликі розміри та безшумний режим роботи.
  • Електромеханічні. Стійкі до великих перевантажень, мають широкий діапазон вхідної енергії та низьку чутливість до зміни напруги в мережі.

Сучасний стабілізатор є електронним приладом, за допомогою якого вхідна електроенергія перетворюється та підтримується в мережі у рамках певних меж у моменти, коли відбувається суттєва її зміна. Таким чином пристрій стримує перепади напруги і вберігає техніку від виходу з ладу. Для побутового використання важливо обрати той варіант, який буде відповідати кількості робочої техніки в будинку, враховуючи стан електромережі.

Тонкощі вибору ефективного приладу

Спеціалісти радять під час вибору стабілізатора у магазині техніки Алло для користування в приватному будинку враховувати декілька технічних моментів. Це стосується:

  • кількості фаз; 
  • потужності;
  • активного навантаження; 
  • запасу потужності. 

Звичайна побутова техніка працює в умовах однофазної мережі, але деякі агрегати потребують трифазного живлення (насоси, зварювальні апарати та інше важке обладнання).

Має значення й сумарна потужність всієї електроніки в будинку. Якщо часто одночасно працюють багато приладів, стабілізатор треба обирати з тією потужністю, якої потребують усі активні елементи. Не зайвим буде врахування активного навантаження, яке використовується освітленням, обігріванням (електричним) і нагріванням води. Стабілізатори з високим рівнем активного навантаження й запасом потужності добре справляються з поставленою задачею та дозволяють уникнути пошкодженню побутової техніки від перенапруги в умовах приватного будинку будь-якої площі.