Роман Герасімчук-менеджер з розвитку українського ринку в компанії Jooble, налагоджує співпрацю агрегатора вакансій із вітчизняними компаніями.
Аналітики Jooble проаналізували тенденції на ринку праці та з'ясували, яким той виглядав у минулому 2021 році. Що собою представляв ринок праці, кого роботодавці воліли наймати і які спеціальності найбільше цікавили претендентів? На ці та інші питання постаралися відповісти у Jooble – одному з найбільших сайтів України з пошуку роботи.
Виходячи з результатів досліджень можна припустити, що найбільший попит мали вантажники, комірники, менеджери з продажу, продавці-консультанти. Також в багатьох оголошеннях пропонувалась робота охоронцем в Києві. Найвища зацікавленість до найму нових співробітників спостерігалася у торговельній, виробничій та транспортно-логістичній галузях. Нижче представлений обсяг вакансій та середній рівень заробітної плати у кожному з перерахованих напрямків:
1. За минулий 2021 рік у сфері оптово-роздрібної торгівлі було опубліковано не менше 75 тисяч вакансій, а середня зарплата становила приблизно 15 тис. гривень, тоді як за 2020 р. аналогічні показники виглядали такими: 40 000 оголошень про прийом на роботу та середній рівень заробітку в 13,5 тис. гривень.
2. Щодо галузі виробництва, у 2021 році роботодавцями було розміщено близько 55 тисяч оголошень про працевлаштування (у 2020 – 35 тисяч) із середньою з/п 18 000 гривень.
3. Транспорт та логістика у 2021 році: з'явилося близько 40 000 вакансій із середнім рівнем доходу 20 тисяч гривень, а за період 2020 року – 35 та 18 тисяч відповідно.
За традицією, інтерес до набору робочого персоналу було зафіксовано у найбільших міських агломераціях: Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Львів та Запоріжжя. Саме у цих місцях попит на нових співробітників організацій був максимальним.
У 2021 році активність претендентів зросла на 38%, якщо порівняти з 2020 роком. Користувачі сервісу Jooble найчастіше цікавилися вакансіями менеджера з продажу, продавця-консультанта, вантажника, швачки та продавця-касира.
Згідно з проведеним аналізом, претенденти менш охоче виявляли зацікавленість до вакансій у віддаленому форматі, оскільки кількість відповідних запитів впала на 10%, якщо порівняти з 2020 роком. У цьому напрямі найпопулярнішими були професії:
• перекладача,
• оператора кол-центру,
• бухгалтера,
• викладача та тестувальника ПЗ.
Також варто зазначити: кількість подібних пропозицій на ринку праці суттєво зросла (на 17%), що говорить про прагнення компаній зміцнитись у ніші онлайн-роботи.
Джубл — міжнародний портал вакансій. На сьогоднішній день є одним з найбільших агентств, входячи до п'ятірки найпопулярніших ресурсів для працевлаштування як в Україні, так і за її межами. Так, за його допомогою громадяни України знайшли роботу у багатьох куточках Землі (71 держава), що підтверджує надійну репутацію цього сайту. Компанія працює на ринку інтернет-рекрутменту з 2006 року і за час існування пройшла шлях від стартапу, заснованого двома студентами, до глобальної платформи з працевлаштування.
Архів журналу Віче
№10 | |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Байден відмовляє Ізраїль від ударів по нафтових об’єктах Ірану
"Торгова війна" ЄС і Китаю, Молдову лякають путчем, рішення ЄС про сосиски: новини дня
Литва визнала Корпус вартових ісламської революції терористами і закликала ЄС брати приклад
Оборонний бюджет Польщі на 2025 рік буде рекордним
Фіцо мріє про "нормальні відносини з РФ" після війни в Україні
Україна отримала систему Patriot від Румунії
У Польщі вітають крок України в бік відновлення ексгумацій жертв Волинської трагедії
Сибіга і Сікорський не мали у Варшаві офіційної зустрічі, але перетнулись на "дружню розмову"
У Франції відхилили ініціативу ультралівих щодо імпічменту Макрону
Суд ЄС підтвердив законність заборони на юридичні послуги для російських компаній