передплата Українською | In English

Чт, 09 грудня 2021

США запровадили санкції проти Андрія Портнова за корумпування українських судів

Санкції запроваджені в рамках так званого "закону Магнітського", який передбачає покарання для людей, причетних до шахрайств, переслідувань та порушень прав людини.

Міністерство фінансів Сполучених Штатів оголосило нові санкції проти колишнього заступника глави адміністрації президента України часів Януковича Андрія Портнова.

Відповідний список є в розпорядженні "Європейської правди".

Санкції запроваджені в рамках так званого закону Магнітського, який передбачає покарання для людей, причетних до шахрайств, переслідувань та порушень прав людини.

У санкційному списку також вказана "Благодійна організація Фонд Андрія Портнова". Акт Магнітського передбачає відмову у візах, а також фінансові санкції.

У повідомленні Мінфіну вказані особисті дані Портнова, такі як дата і місце народження, а також номери закордонного паспорта PU262444 та національного паспорта CO168696.

В обґрунтуванні санкцій пояснюється, що Портнов налагодив широкі зв’язки з судовим і правоохоронним апаратом України через хабарництво.

"Широко відомий як судовий посередник, Портнов заслужено звинувачувався у використанні свого впливу на купівлю доступу та прийняття рішень в українських судах, а також у підриві зусиль з реформування. Станом на 2019 рік Портнов вчинив кроки з контролю за українською судовою системою, впливом на відповідне законодавство, прагнув призначити лояльних чиновників на вищі судові посади та підтримати судові рішення", - йдеться у поясненні.

Також вказується, що у середині 2019 року Портнов вступив у змову з високопосадовцем українського уряду, щоб сформувати вищі юридичні інститути країни у своїх інтересах і вплинути на Конституційний суд України. Крім того, Портнов був замішаний у спробі вплинути на генерального прокурора України.

Підписуйтеся на Telegram-канал "Європа тут" з найцікавішим від ЄвроПравди.

www.eurointegration.com.ua

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата