У Міненерго заявили, що Мінфін під час підготовки проєкту бюджету-2022 не врахував його пропозиції на 7,6 млрд грн, що може вкрай негативно позначитися на вугільній галузі.
фото: міненерго
У Міненерго заявили, що Мінфін під час підготовки проєкту бюджету-2022 не врахував його пропозиції на 7,6 млрд грн, що може вкрай негативно позначитися на вугільній галузі.
Про це заявив заступник міністра енергетики Олексій Кулаков під час засідання комітету Ради з питань енергетики та ЖКП, передає "Інтерфакс-Україна".
"Ми запропонували обсяг загальних потреб міністерства на 2022 рік у розмірі 12,1 млрд грн, з них не враховано 7,6 млрд грн", - підкреслив Кулаков.
За його словами, на 4,4 млрд грн недофінансовані поточні витрати вугільних підприємств - заробітна плата і оплата спожитої електроенергії, а також в цілому не враховані 2,9 млрд грн, які пропонувалися Міненерго на капітальні витрати.
Також, за його словами, сума на гірничо-рятувальні роботи зменшена з запропонованих Міненерго 414 млн грн до 340 млн грн, на ліквідацію неперспективних шахт - з 1,194 млрд грн до 1,132 млрд грн.
Заступник міністра енергетики заявив, що недофінансування галузі дуже негативно позначиться на її функціонуванні і призведе до зростання імпорту ресурсу.
"Ми будемо мати таку ж ситуацію, як зараз: непрогнозовану аварійність, зниження видобутку, дуже великий обсяг імпорту вугілля з Казахстану і Польщі і не будемо збалансовані", - наголосив він.
При цьому, Кулаков звернувся до комітету з проханням посприяти включенню пропозицій Міненерго щодо фінансування вугільної галузі в проєкт держбюджету-2022.
Також він озвучив пропозицію Міненерго збільшити в законопроєкті №6052 обсяг коштів для погашення боргів по заробітній платі шахтарям за 2021 рік до 2,1 млрд грн замість передбаченого 1 млрд грн.
Під час презентації проєкту бюджету-2022 у Раді міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що державна підтримка вугільної галузі складе 4,5 млрд грн.
Вона включає часткове покриття оплати праці шахтарів, витрати на ліквідацію неприбуткових шахт і гірничо-рятувальні роботи.
Читайте також: Уряд затвердив бюджет-2022: хто отримає більше, а кому доведеться затягнути паски
Нагадаємо:
Міністр фінансів Сергій Марченко представив у Раді законопроєкт №6000 про державний бюджет України на 2022 рік.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
У Макрона кажуть, що він закликав Путіна до припинення вогню в Україні
Канада передала Україні $1,7 млрд доходів від заморожених активів РФ
ЄС офіційно продовжив секторальні санкції проти Росії ще на пів року
МЗС та Міноборони Німеччини закликали ЄС "пошукати" у себе ППО для України
Глава МЗС Німеччини прибув до Києва
TrapTox – процедура 21 століття: краса і комфорт завдяки ботоксу в трапецію
Лікування алкоголізму: як позбутися
Прайд проти Орбана, прощальний візит Дуди, Фіцо боїться Зеленського: новини вихідних
Сибіга закликав використати заморожені росактиви для закупівель зброї Україні
Джерело: у ЄС продовжили секторальні санкції проти Росії ще на пів року