передплата Українською | In English

13 травня

Сійярто "обережно оптимістичний" після зустрічі з Кулебою, бачить прогрес в освітній суперечці

Поділитися:

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто після зустрічі з главою МЗС України Дмитром Кулебою в Братиславі у четвер заявив про обережний оптимізм, який спостерігається у вирішенні конфліктих питань між двома країнами.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто після зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в Братиславі у четвер заявив про обережний оптимізм, який спостерігається у вирішенні конфліктних питань між двома країнами.

Як повідомляє "Європейська правда", заяву міністра наводить угорське видання Hirado.

Виступаючи перед угорськими журналістами, Сійярто зазначив, що відносини між Угорщиною і Україною останнім часом не розвивалися за позитивним сценарієм. Він сказав, що було і є багато розбіжностей, джерелами яких стали дії української сторони проти закарпатських угорців.

[L]

Разом з тим Сійярто наголосив, що "останніми днями, однак, був досягнутий прогрес, який дає привід для обережного оптимізму", і що "в нинішній ситуації ці невеликі успіхи також слід цінувати".

Сійярто сказав, що домовився з українським колегою про скликання після довгої перерви зустрічі спільної комісії з питань забезпечення прав національних меншин так швидко, наскільки це можливо, аби обговорити інші питання окрім освіти.

Сійярто також назвав приводом для обережного оптимізму той факт, що після другої зустрічі угорсько-української робочої групи з питань освіти напередодні "здається, намічається рішення, яке могло б допомогти закарпатським угорцям опинитися в кращому становищі щодо використання рідної мови".

Крім того, у ході засідання обговорили проєкт угод між урядами України та Угорщини про взаємне визнання документів про освіту та наукові ступені.

Додамо, посол України в Будапешті Любов Непоп після засідання у середу заявила, що воно відбулося "у формі конструктивного та відкритого діалогу". Українська сторона поінформувала угорських колег про забезпечення освітніх прав угорської національної меншини в Україні у контексті імплементації законів України "Про освіту" та "Про повну загальну середню освіту".

[L]

За словами Непоп, за результатами переговорів сторони домовилися щодо подальших спільних кроків для забезпечення якісних умов для здобуття шкільної освіти громадянами України угорського походження та погодилися продовжувати спільно працювати в межах міжвідомчої робочої групи з питань освіти.

На запрошення української сторони наступне засідання українсько-угорської міжвідомчої робочої групи з питань освіти відбудеться в Україні.

Про поточний стан відносин між обома країнами читайте у статті: Конфлікт надовго: чи можливо зупинити протистояння України та Угорщини

www.eurointegration.com.ua

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Україна вимагає пояснень від Мінська через визнання Білоруссю "прокуратури ЛНР" Сьогодні, 16 червня

Байден на зустрічі з Путіним заявив про незмінну підтримку України Сьогодні, 16 червня

Новини 16 червня: Вітренка хочуть відсторонити, Кабмін пропонує придбати більше вакцин Сьогодні, 16 червня

Ціна приватизації "Більшовика" починається з 45 мільйонів доларів – UkraineInvest Сьогодні, 16 червня

Надходження до бюджету від приватизації у 2021 році мають збільшитися вчетверо – ОП Сьогодні, 16 червня

МЗС: Росія погрожує повним закриттям місії ОБСЄ на російсько-українському кордоні Вчора, 15 червня

ЄС і США домовилися покінчити з 17-річною суперечкою довкола субсидій для Boeing і Airbus Вчора, 15 червня

ЄС і США домовилися покінчити з 17-річною суперечкою довкола субсидій для Boeing і Airbus Вчора, 15 червня

Кулеба відповів, чи є ризики для України від зустрічі Байдена і Путіна Вчора, 15 червня

Кулеба розказав, як Україна в останній момент "вигризла" згадку про ПДЧ у рішенні НАТО Вчора, 15 червня