№11, червень 2008

Як один день може розвіяти міф про політичну кризуЯк один день може розвіяти міф про політичну кризу

Інституційний конфлікт, що розгорявся протягом травня, здається, залагоджено на пленарному засіданні парламенту 3 червня. Важко переоцінити усю підготовчу роботу до такої успішної демонстрації консолідованих владних зусиль. Передусім приведено до присяги 11 народних депутатів України, обраних замість вибулих від Партії регіонів, Блоку Литвина та БЮТ.
Це Олексій Федун, Олег Поліщук, Олександр Стешенко, Павло Унгурян, Володимир Пилипенко, Сергій Власенко, Володимир Лемза, Олександр Сочка, Віктор Павленко, Валерій Дубіль, Анатолій Ягоферов.

Як того вимагає Конституція, в присутності Президента України Віктора Ющенка, Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко та Голови Верховного Суду України Василя Онопенка склали присягу призначені главою держави троє суддів Конституційного Суду: Сергій Вдовіченко (на знімку ліворуч), досі суддя Судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Києва, Юрій Баулін (на знімку праворуч) — професор Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого, академік Академії правових наук, та Юрій Нікітін (у центрі), який працював суддею Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України. Так, за словами Віктора Ющенка, вперше за 13 місяців цей орган конституційної юрисдикції працюватиме у повному складі:

– Рішення, яке сьогодні пройшло в парламенті, свідчить, що і на політичному рівні, і на рівні державних інституцій ми переходимо до цілковитого розуміння того, що Конституційний Суд має бути відновлений у своєму статусі. Корупція виходить із Конституційного Суду, починається нормальний професійний процес, зменшується політичний вплив на рішення Конституційного Суду.

Коментуючи значення злагоджених і миролюбних дій найвищих представників державної влади, народні обранці, зокрема, лідери фракцій БЮТ Іван Кириленко, а також «Нашої України—Народної самооборони» В’ячеслав Кириленко називали їх знаковими.

Власне, це й підтвердив парламент: ухвалено закон про внесення змін до деяких законодавчих актів, прийнятих парламентом 23 травня нинішнього року, із пропозиціями Президента від 31 травня. Вони стосуються врегулювання ветованих главою держави статей закону щодо умов оренди землі, проведення аукціонів із її продажу. Це має прискорити внесення урядом відповідних законопроектів про зміни до Земельного кодексу.

Перший заступник глави секретаріату Президента України Олександр Шлапак звернувся до народних депутатів із проханням підтримати пропозиції Президента, в такий спосіб будуть підтверджені джерела доходів до фондів соціального страхування, Пенсійного фонду, а також окремі джерела доходів до держбюджету. А щодо заветованих Президентом норм закону, його пропозиції як глави держави цілковито підтримує уряд.

Голова Комітету ВР з питань бюджету Микола Деркач доповів, що комітет підтримав пропозиції Президента і виступає за ухвалення Закону «Про оренду землі» загалом із редакційними уточненнями щодо статті 16.

Пропозиції Президента підтримала коаліція — 226 голосів «за». На засіданні закон підписав Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк, і документ тут же було передано на підпис Президентові України. Глава держави підписав закон і подякував парламентаріям за прийняте ними рішення.

А от за Закон «Про митний тариф» проголосували 367 народних депутатів України. 3 червня парламент ухвалив також у першому читанні програму приватизації, реалізація якої, як очікується, дасть змогу урядові внести на розгляд Верховної Ради проект практично нового бюджету на нинішній рік. Хоча вже не за горами й бюджетний процес року наступного.

Верховна Рада прийняла законопроект про Державну програму приватизації на 2008–2012 роки у першому читанні, а також ухвалила як основу законопроект про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації.

Ухваленими за основу законопроектами стосовно реформування Збройних Сил України також дано старт для підтримки військовослужбовців країни.

Продуктивний парламентський день вселяє надію на краще. Хоча не обійшлося, звісно, й без гучних обвинувачень Президента з вуст лідера комуністів Петра Симоненка, вимоги Партії регіонів про відставку уряду на чолі з Юлією Тимошенко, артикульованої Анатолієм Кінахом. Володимир Литвин, аналізуючи результати київських виборів, звернув увагу в заяві фракції на потребу змінити виборче законодавство органів самоврядування за партійними списками.

Загалом початок червня може стати точкою відліку розвіювання міфів про політичну кризу у владі. А може й не стати. І це буде прикро.

Фото Миколи БІЛОКОПИТОВА.

Автор: Вікторія СВІТЛАНОВА

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Bloomberg: Орбан заявив саміту НАТО, що Україні не варто вступати в Альянс Сьогодні, 14 липня

ЗМІ: Зеленський відвідає Британію та Ірландію Вчора, 13 липня

Глава МЗС Польщі прокоментував можливість збиття ракет РФ над Україною Вчора, 13 липня

Президент Чехії розповів, як до кінця року Україні доставлятимуть снаряди Вчора, 13 липня

В ОПУ заявили про плани щодо ратифікації Римського статуту до кінця року Вчора, 13 липня

У Нідерландах заявили, що розглядали варіант військового втручання у зону збиття MH17 Вчора, 13 липня

Вперше з 2008 року рішення саміту НАТО не згадало про вступ Грузії – євродепутат Вчора, 13 липня

Politico: У Європі приватно занепокоєні після обмовок Байдена на саміті НАТО Вчора, 13 липня

ЗМІ: Макрон наступного тижня прийме відставку прем’єра Франції 12 липня

У Пентагоні повідомили про нову розмову Остіна з головою Міноборони Росії 12 липня