№11, червень 2008

Київська облогаКиївська облога

Згідно з протоколом Київської міської
територіальної виборчої комісії про підсумки
голосування 25 травня, до Київради пройшли:
Блок Леоніда Черновецького, який представлятимуть
43 депутати, Блок Юлії Тимошенко – 32, Блок Кличка – 15,
Блок Литвина – 11, Громадський актив Києва – 8,
Партія регіонів – 6 депутатів та Блок Катеринчука – 5.
На виборах до Київради проголосували 1 мільйон 164 тисячі 740 виборців, або 53,39 відсотка від загальної кількості.

У Києві потрібно міняти виборців. Не усіх, звісно, але півмільйона обов'язково. Влаштувати щось на зразок антикорупційного місячника ДАІ, коли інспекторів направляли стежити за дорожнім рухом до інших областей. Тоді гості з областей не встигнуть «підсісти» на муніципальні виплати й оцінити калорійність продуктових наборів.

А в нинішніх умовах із Леонідом Черновецьким виявилося складно воювати. За остаточними даними Київської міської територіальної виборчої комісії, за нього проголосував 431 561 виборець. Пояснювати це тим, що кияни не захотіли подивитися далі свого носа або по-науковому – стратегічно мислити – найпростіше.

Логічно, що для жителя, наприклад, Солом'янського району Києва нова заасфальтована пішохідна доріжка чи побудований дитячий майданчик важливіші за інформацію про велетенський земельний дерибан. Якщо перше можна побачити на власні очі, то уявити наслідки роздавання землі міста за кілька років досить проблематично. До того ж результати перевірки законності рішень Київради, ініційованої Президентом України, так і не оприлюднено. Тож, чи був «хлопчик», тобто кримінал у виділенні землі? А бюджет міста зростав у рази внаслідок ефективного менеджменту, доплати до пенсій і зарплат бюджетників не випадали з графіка.

Замість того, щоб спільними зусиллями доводити порушення київської влади в суді, опозиціонери борсалися на електоральному полі Черновецького – пропонували збільшити й узаконити розмір критикованих ними ж виплат. Медіа узагалі виявилися закритими для дискусії, обмежившись переважно хроніками садівництва того чи того кандидата. На вуличному рівні типова аргументація зводилася до тез про космічне походження градоначальника: ви ж подивіться на нього! На такому обличчі усе написано… Промерські агітатори культивували думку, що позачергові вибори потрібні лише забудовникам для переділу ринку, називаючи їхні прізвища зі списків «демократичних кандидатів». Не дивно, що ентузіазм у день голосування мали здебільшого чи матеріально простимульовані або ті, що ще вірять у зміни.

Події на полігоні для старту президентської кампанії вкотре підтвердили, що населення бачить вигоду від перебування певного політика при владі лише у конкретних грошових надходженнях. Леонід Черновецький витримав облогу, ініціатори позачергових виборів готуватимуться взяти реванш через півтора року.

А поки що на черзі створення промерської більшості у складі Блоку Черновецького, литвинівців, Громадського активу Києва, Партії регіонів і, можливо, Блоку Катеринчука. Хоча дехто стверджує, що Віктор Пилипишин може долучитися і до Черновецького, і до БЮТ із Блоком Кличка. Ціною питання буде, найвірогідніше, крісло секретаря Київради.

 

Олексій СИЩУК.

Фото Миколи БІлокопитова,
Ольги ПРОКОПЧУК.

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

В ЄС погрожують ухилянтам, очікування від допомоги США, "атака" дронів на Білорусь: новини дня Сьогодні, 26 квітня

Туск назвав дату перестановок в уряді у зв'язку з європейськими виборами Сьогодні, 26 квітня

У Польщі кажуть, що готові допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку Вчора, 25 квітня

Глава МЗС Польщі: Росія бреше про польські плани анексувати частину України Вчора, 25 квітня

Євродепутати просять владу Австрії вплинути на Raiffeisen щодо його бізнесу в Росії Вчора, 25 квітня

Макрон захищає свою позицію про створення "стратегічної двозначності" для Росії Вчора, 25 квітня

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Вчора, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини 24 квітня